Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2012, 18:30

autor: Ender

inSANE – horror Guillermo del Toro znalazł nowego dewelopera

Sandboksowy horror inSANE, którego pomysłodawcą jest reżyser Guillermo del Toro, znalazł nowego dewelopera. Jeżeli wierzyć jeszcze niepotwierdzonym informacjom, studio, którego nazwa pozostaje na razie tajemnicą, zgodziło się pomóc del Toro i było pierwszym producentem do jakiego zwrócił się on z taką propozycją.

Według wstępnych planów del Toro, inSANE ma być pierwszą częścią trylogii - inSANE – horror Guillermo del Toro znalazł nowego dewelopera - wiadomość - 2012-11-29
Według wstępnych planów del Toro, inSANE ma być pierwszą częścią trylogii

W sierpniu dowiedzieliśmy się, że z powodu kłopotów finansowych THQ i studio Volition porzuciły plany produkcji gry inSANE, której pomysłodawcą jest znany reżyser filmowy Guillermo del Toro. W październiku twórca potwierdził, że nie zamierza porzucić projektu i szuka dla niego nowego dewelopera. Jeżeli wierzyć doniesieniom serwisu Bloody-Disgusting, udało mu się to przy pierwszym podejściu. Del Toro nawiązać miał już bowiem współpracę z zespołem, który pomoże mu zrealizować wizję trylogii sandboksowych horrorów, czerpiących z bogatej mitologii H.P. Lovecrafta. Na razie nie wiemy jaki to producent, ale reżyser wielokrotnie dał do zrozumienia, że wymarzonym partnerem byłoby Valve, ponieważ jest wielkim fanem jego dorobku i sposobu w jaki tworzy gry.

inSANE zostało zapowiedziane pod koniec 2010 roku. Produkcja miała pierwotnie ukazać się w przyszłym roku, na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. Do czasu porzucenia tytułu, Volition przygotowało jedynie jego wstępne koncepcje i nie przedstawiło graczom żadnych konkretnych materiałów, poza filmowym teaserem. Oznacza to, że nawet jeżeli nowemu deweloperowi uda się teraz wystartować pełna parą z produkcją gry, zobaczymy ją najwcześniej za dwa lub trzy lata. inSANE pojawić może się więc już na konsolach nowej generacji.