Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2012, 13:14

autor: Adrian Werner

Guillermo del Toro nie porzucił gry inSANE i szuka nowego dewelopera

Mamy dobre wieści dla miłośników wirtualnego horroru. Okazuje się, że porzucenie przez firmę THQ projektu inSANE wcale nie oznacza jego końca i jego twórca, czyli reżyser Guillermo del Toro, zamierza go zrealizować przy pomocy innego partnera.

Guillermo del Toro nie porzucił gry inSANE i szuka nowego dewelopera - ilustracja #1

W sierpniu firma THQ złamała serce miłośników wirtualnego horroru ogłaszając, że zrezygnowała z finansowania gry inSANE, w produkcję której zaangażowany był Guillermo del Toro, czyli reżyser znany z takich filmów jak Labirynt Fauna, czy Hellboy. Wydało się, że jest to koniec tej historii, ale na szczęście rzeczywistość okazała się inna. Prawa do marki posiada bowiem del Toro i podczas trwającego obecnie w Nowym Jorku konwentu Comic Con ogłosił, że szuka innego partnera do zrealizowania tego projektu.

Zapytany o to, jaki deweloper nadawałby się do tego najlepiej twórca wymienił studio Valve. Del Toro jest wielkim fanem twórczości tego zespołu i nie są to jedynie puste słowa. Najnowszym dziełem reżysera jest opowiadający o starciach wielkich robotów z jeszcze większymi potworami film Pacific Rim, w którym głos sztucznej inteligencji podłożyła Ellen McClain, znana z roli GLaDOS w serii Portal.

Gdy produkcję finansowało THQ za inSANE odpowiedzialne było studio Volition. Przed porzuceniem przez wydawcę projektu ukończono tylko początkowe, koncepcyjne części projektu. O samej grze wiadomo zatem bardzo niewiele. Guillermo del Toro opisywał ją jako inspirowany twórczością H.P. Lovecrafta sandboxowy horror. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy uda się znaleźć dobrego dewelopera, który będzie w stanie przenieść wizję reżysera na grunt interaktywnej zabawy.

Guillermo del Toro nie porzucił gry inSANE i szuka nowego dewelopera - ilustracja #2 Guillermo del Toro nie ma niestety szczęścia do nowych projektów i los co chwila rzuca mu pod nogi kolejne kłody. Początkowo to on miał wyreżyserować kinową adaptację powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem. Wytwórnia MGM wpadła jednak w spore tarapaty finansowe i rozpoczęcie produkcji przedłużało się tak bardzo, że ostatecznie del Toro zrezygnował, a na stołku reżyserskim zastąpił go Peter Jackson. Twórca od prawie dekady nieskutecznie próbuje też zrealizować filmową wersję opowiadania W górach szaleństwa H.P. Lovecrafta.

Reżyser słynie jednak z uporu i czasem zostaje to nagrodzone. Najlepszym tego przykładem jest The Strain, czyli opowieść o wampirach, która początkowo miała być serialem emitowanym w stacji FOX. Jej szefowie ostatecznie porzucili jednak ten projekt. Del Toro nie poddał się i wspólnie z pisarzem Chuckiem Hoganem stworzył trylogie powieści opartą na tym pomyśle. Okazała się ona na tyle dużym sukcesem, że stacja FX postanowiła zrealizować na jej podstawie serial telewizyjny.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.