Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Clive Barker's Jericho (PC)

Clive Barker's Jericho

Clive Barker's Jericho jest kolejną (po Clive Barker's Undying, Demonik i Nightbreed) grą akcji, w produkcję której zaangażował się twórca filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł. Przejmujemy kontrolę nad kilkoma różnymi postaciami, zgłębiającymi rozmaite piekielne tajemnice.

Akcji | FPP | FPS | horror | strzelanki

Okładka Clive Barker's Jericho (PC)

data premiery gry:

23paź2007

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Clive Barker's Jericho jest kolejną (po Clive Barker's Undying, Demonik i Nightbreed) grą akcji, w produkcję której zaangażował się twórca filmu Hellraiser: Wysłannik piekieł. Niniejsza pozycja powstała wyłącznie z myślą o komputerach osobistych klasy PC oraz konsolach siódmej generacji (PlayStation 3 i Xbox 360), aby zagwarantować odbiorcom wysokiej jakości oprawę audiowizualną i niesamowity klimat rodem z najlepszych kinowych tytułów z gatunku gore.

Przejmujemy kontrolę nad kilkoma różnymi postaciami, zgłębiającymi rozmaite piekielne tajemnice. Sterując członkami specjalnego oddziału paramilitarnego rozpoczynamy eksplorację opuszczonego miasteczka gdzieś pośrodku bezkresnej pustyni, aby rozprawić się z panoszącym się tam złem, poważnie zagrażającym ludzkości.

Kontrolowany przez nas zespół składa się z bohaterów, dysponujących nadprzyrodzonymi mocami. Główną postacią jest dowódca imieniem Ross, specjalizujący się w telepatii. Wprawdzie ginie on już w trakcie introdukcji, ale kierujemy jego duchem, mogącym przenikać do ciał pozostałych osób i manipulować nimi. Pod naszą komendę trafia też m.in. mistrzyni broni snajperskiej, naprowadzająca swoje pociski za pomocą telekinezy oraz jasnowidz. Generalnie rzecz ujmując sukces w grze zapewnia odpowiednie współdziałanie i łączenie umiejętności poszczególnych postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 1395 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Clive Barker's Jericho

Klasyfikacja PEGI Clive Barker's Jericho

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Clive Barker's Jericho

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Clive Barker's Jericho - recenzja gry
Clive Barker's Jericho - recenzja gry

Recenzja 9 listopada 2007, 17:17

W skład męskiej ekipy wchodzi żołnierz, wyposażony w karabin z opcją strzału z shotguna, posiadający nadludzką moc projekcji astralnej, dzięki której może przeniknąć do ciała wroga, po czym na przykład go podpalić lub wysadzić butlę z benzyną, by odblokować przejście. Nie może zabraknąć człowieka od broni ciężkiej. Piromanta, ważący i wyglądający jak cysterna, o niesamowitej sile fizycznej, opancerzony, strzelający z miniguna, to dość ciekawa postać. Może utworzyć „firewall”, by wszelkiej maści „wirusy” go nie drasnęły, przy okazji podpalając je. Może także wypuścić ognistego smoka, który automatycznie kieruje się w stronę wroga w celu podpalenia go. Ostatnim facetem w ekipie jest ojciec Paul, który czuwa nad resztą drużyny, w potrzebie ich leczy – co ważniejsze na odległość – a także wykonuje mroczne modlitwy w celu zaatakowania duszy wroga. Od święta posługuje się dwoma spluwami posiadającymi trzy konfiguracje pocisków.

PC
PS3
X360