Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2013, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (inSANE, Bizarre Creations, PlayStation 2) 7/1/13

Dziś piszemy m.in. o niezapowiedzianej grze wyścigowej zamkniętego studia Bizarre Creations, wydaniu horroru inSANE, a także zakończeniu produkcji PlayStation 2 na całym świecie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Bizarre Creations

Dyrektor artystyczny Chris Davies ze studia Bizarre Creations (Blur, Project Gotham Racing 4) opublikował na swoim blogu dwa filmy z niezapowiedzianej i niewydanej gry wyścigowej. Produkcja korzystała z zupełnie nowego silnika, nad którym prace również musiały zostać przerwane ze względu na zamknięcie zespołu deweloperskiego w lutym 2011 roku. Pierwszy z filmów znajdziecie pod tym adresem, a drugi w tym miejscu.

inSANE

Guillermo del Toro powiedział w wywiadzie dla serwisu Toronto Sun, że obecnie „rozmawia z bardzo, bardzo dużą firmą” na temat wydania jego gry inSANE, utrzymanej w klimatach. Dalsze losy tej produkcji były bardzo niepewne po tym, jak w zeszłym roku koncern THQ zrezygnował z projektu reżysera takich filmów jak Labirynt Fauna, czy Kręgosłup diabła. Guillermo del Toro na razie nie może zdradzić, z jaką firmą prowadzone są rozmowy, ale podobno jest ona bardzo zainteresowana wydaniem inSANE.

PlayStation 2

Firma Sony potwierdziła serwisowi The Guardian, że oficjalnie zaprzestała produkcji PlayStation 2 na całym świecie. Oznacza to, że wyprzedawane są ostatnie egzemplarze konsoli zalegające jeszcze na półkach sklepowych i w magazynach. Jest to więc ostatni dzwonek, by zakupić kilkunastoletni sprzęt w nienaruszonym stanie, choć w Polsce jest to bardzo trudne już od kilku tygodni. W grudniu ubiegłego roku firma Sony ogłosiła zaprzestanie produkcji w samej Japonii, nie trzeba było więc długo czekać na ten sam komunikat dotyczący reszty świata.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: