Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360
Okładka Project Gotham Racing 4 (X360)
OkładkaProject Gotham Racing 4 (X360)

Project Gotham Racing 4 X360

Project Gotham Racing 4 to kontynuacja serii gier wyścigowych, której rodowód sięga 2001 roku. Czwarta część po raz pierwszy w cyklu wprowadza możliwość ścigania się na jednośladach, czyli motocyklach.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Gotham Racing 4 Premiera X360

2października2007

pudełko PL

12października2007

producent: Bizarre Creations wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Project Gotham Racing 4

Need for Speed: Most Wanted (2005)

GRID 2

Shift 2: Unleashed

Project Gotham Racing 4 to kontynuacja serii gier wyścigowych, której rodowód sięga 2001 roku. Od tamtego czasu gra przeszła ewolucję. Współczesny produkt, powstały na platformę X360, w pełni zasługuje na miarę produktu next-gen.

W PGR4 występuje aż 120 różnych rodzajów motocykli i samochodów. Zasiądziemy za kółkiem przeróżnych modeli. Poczynając od Chevroleta Corbetty Sting Ray z 1965 roku aż po Ferrari 599 GTB Fiorano z 2006 roku. Jeździć będziemy między innymi po ulicach Tokio, Nowego Yorku, Londynu, Las Vegas, Szanghaju czy Quebecu.

Wygrywanie wyścigu to nie wszystko. Trzeba je wygrywać w widowiskowym stylu, aby zdobyć punkty Kudos. System Kudos został unowocześniony. Osobno kolekcjonujemy punkty jeżdżąc samochodem oraz motocyklem. Teraz nie tylko gracz, lecz również SI zdobywa Kudos. Dzięki temu zmagania z komputerem stały się o wiele bardziej emocjonujące.

Jakby tego było mało, dodano dwa nowe tryby. Pierwszy to kariera „Arcade”, natomiast drugi to gra online, nazwana „Bulldog”. Polega to na tym, że jeden z kierowców jest owym „bulldogiem” i podczas wyścigu musi „oznaczyć” pozostałych graczy. W tym trybie ścigamy się po otwartym mieście, gdzie każda ulica stoi otworem. Zabawę najłatwiej porównać do tradycyjnej gry w berka. Poza tym przed graczem stoją różne wyzwania jak slalom czy sprawdziany prędkości.

Do gry zaimplementowano również dynamiczny system zmian pogodowych. Trudno przewidzieć, czy w czasie jazdy nie uświadczymy zarówno opadów deszczu, jak i prószącego śniegu. Co więcej, dzięki usłudze Xbox Live możemy zaprogramować grę, aby panowały w niej takie same warunki atmosferyczne jak w jakimkolwiek większym mieście na świecie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 471 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Project Gotham Racing 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Project Gotham Racing 4 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live