Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2011, 14:45

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o powrocie Mike’a Pattona w The Darkness II, becie i premierze MMO Forsaken World, nadciągających zmianach w trybie sieciowym Killzone 3, popularnośći Need for Speed World, a także pożegnaniu Bizarre Creations ze swymi fanami. Zapraszamy do lektury.

Portal 2

Doug Lombardi, rzecznik firmy Valve, oznajmił, że gra Portal 2 w wersji na PlayStation 3 nie wykorzystuje kontrolera Move. Sugestie tego rodzaju pojawiły się w Sieci po niedokładnie zacytowanej wypowiedzi Cheta Faliszka z Valve, udzielonej dla niemieckiego bloga PlayStation. Przypominamy, że Portal 2 zadebiutuje w kwietniu na PC, X360 i PS3.

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11 - ilustracja #1

Starbreeze AB

Szwedzkie studio Starbreeze AB nawiązało współpracę z firmą Epic Games. Na mocy podpisanej umowy uzyskało wieloletni dostęp do silnika graficznego Unreal Engine 3. Producent takich tytułów, jak seria The Chronicles of Riddick oraz pierwsza część The Darkness, wykorzysta UE3 w swoich nowych grach. Niewykluczone, że jest wśród nich długo oczekiwane wznowienie marki Syndicate.

The Darkness II

W rolę Ciemności w The Darkness II (PC, X360, PS3) ponownie wcieli się Mike Patton, były wokalista zespołu Faith No More. W samej grze po raz kolejny pokierujemy losem Jackiego Estacado. Charyzmatyczny bohater powróci po dwóch latach jako ojciec chrzestny rodziny Franchetti. Jego życie nie będzie jednak usłane różami. Wspomnienia z dawnych czasów nie pozwolą mu na normalne funkcjonowanie, a uwięziona w nim moc będzie nieustannie dawać o sobie znać. Premiera najnowszej gry studia Digital Extremes (Starbreeze zrezygnowało z prac nad kontynuacją) jeszcze tej jesieni.

Forsaken World

John Belliss z firmy Perfect World Entertainment ujawnił w specjalnym nagraniu wideo, że beta testy gry MMO Forsaken World zostaną otwarte dla wszystkich chętnych 23 lutego, a jej pełna wersja zadebiutuje 23 marca. Poza tym kierownik działu marketingu Perfect World Entertainment porusza wiele innych tematów, istotnych z punktu widzenia wszystkich graczy czekających na premierę FW. Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

Professor Layton

Marka Professor Layton, w skład której wchodzą aktualnie trzy tytuły na Nintendo DS (czwarty na 3DS w drodze), trafiła do sklepów na całym świecie w łącznym nakładzie 11,47 milionów egzemplarzy. Producentowi, studio Level-5 gratulujemy stworzenia tej doskonałej serii oraz osiągniętego przez nią sukcesu.

Killzone 3

Na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry Killzone 3 omówione zostały zmiany i poprawki, jakie studio Guerrilla Games wprowadzi do swojego dzieła tuż po jego premierze. Ich wyodrębnienie jest efektem kilkutygodniowych beta testów produkcji. Przypominamy, że Killzone 3 zadebiutuje na naszym rynku już 23 lutego, w pełnej polskiej wersji językowej. W tym miejscu przeczytacie recenzję gry.

Wieści ze świata (Killzone 3, Bizarre Creations, The Darkness II) 18/02/11 - ilustracja #2

Need for Speed World

W ramach niezbyt udanej, darmowej sieciowej gry wyścigowej Need for Speed World (dostępnej od lipca ubiegłego roku) zarejestrowane zostały ponad trzy miliony kont. Z tej okazji pozycja została rozbudowana o cykl dnia i nocy, a także uzyskała kilka dodatkowych opcji związanych z tuningiem. Jak widać, kiepska jakość produkcji nie przeszkodziła wielu osobom w podjęciu decyzji o przeprowadzeniu testów. Firma Electronic Arts nie podaje niestety liczby aktywnych graczy.

The Sims 3

Posiadacze konsolowych wersji The Sims 3 – konkretnie wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 – donoszą o poważnym błędzie z zapisanymi stanami gier, w ekstremalnych sytuacjach powodującym całkowite zawieszanie się obu urządzeń. Firma Electronic Arts przygląda się problemowi i obiecuje jego szybką naprawę.

Bizarre Creations

Studio Bizarre Creations (Project Gotham Racing, Blur, Geometry Wars), które kończy dziś swoją działalność na rynku gier, postanowiło pożegnać się ze swoimi fanami. Dokonało tego publikując poniższy film:

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead Island

Motorstorm Apokalipsa

Realm of the Titans

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock

Shoot Many Robots

Elements of War

Moon Diver

Assassin's Creed: Brotherhood - Porwanie Da Vinciego

LEGO Pirates of the Caribbean: The Video Game

Field of Glory - Immortal Fire

Field of Glory - Rise of Rome

Might & Magic: Heroes VI

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Test Drive Unlimited 2 - życzenia Gramy!

Dead Island

Po prostu Killzone 3 - kampania Gramy!

Bulletstorm - Whip, Kick, Boom

Darkspore - Andromeda (PL)

Dragon Age II - Felicia Teaser

de Blob 2: The Underground

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

Hard Corps: Uprising

Moon Diver

NASCAR 2011: The Game - Daytona 500

Painkiller: Redemption - gameplay #1

Shoot Many Robots - gameplay #1

gry