Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Assassin's Creed: Brotherhood - The Da Vinci Disappearance (X360)

Assassin's Creed: Brotherhood - Zaginięcie Leonarda

Assassin's Creed: Brotherhood - The Da Vinci Disappearance

The Da Vinci Disappearance to płatny dodatek DLC do gry Assassin’s Creed: Brotherhood – trzeciej odsłony bestsellerowego cyklu autorstwa Ubisoft. Fabuła obraca się wokół porwania Leonarda DaVinci przez kult Hermetystów.

To jest dodatek do gry Assassin's Creed: Brotherhood.

Akcji | TPP | science fiction | skradanki | sandbox | renesans | historyczne

Okładka Assassin's Creed: Brotherhood - The Da Vinci Disappearance (X360)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

8mar2011

X360

9mar2011

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Da Vinci Disappearance jest kolejnym płatnym pakietem dodatków do bestsellerowej gry Assassin’s Creed: Brotherhood. Tym razem firma Ubisoft zawarła w nim zarówno dodatki dla trybu dla pojedynczego gracza, jak i dla rozgrywki wieloosobowej.

Jeśli chodzi o zawartość przeznaczoną dla trybu single player, to przedstawia ona wydarzenia, które miały miejsce po upadku Borgiów. Leonardo DaVinci – jeden z najbardziej zaufanych przyjaciół Ezio – zostaje porwany przez Hermetystów. Ten podziemny kult stawia sobie za zadanie trwałą zmianę oblicza ludzkości. Zadaniem głównego bohatera jest podążanie śladem skradzionych dzieł sztuki wielkiego mistrza i uwolnienie go z rąk sekty. Gracze otrzymali w tym dodatku dwie nie publikowane wcześniej lokacje, osiem misji, dziesięć achievementów do zdobycia oraz dwie nowości w systemie rozgrywki.

Ubisoft nie zapomniał również i osobach preferujących rozgrywkę multiplayer. W dodatku znajduje się nowa mapa – Alhambra, która została umiejscowiona w Grenadzie, a dokładniej w dzielnicy Albaicin. Oprócz nowego obszaru gracze otrzymali dwa nowe tryby rozgrywki wieloosobowej – Escort oraz Assassinate. W pierwszym z nich gracze są podzieleni na dwie czteroosobowe grupy, których celem jest chronienie swojego VIPa i zlikwidowanie osoby chronionej przez drużynę przeciwną. Tryb Assassinate to swego rodzaju deathmatch, w którym uczestniczy od 6 do 8 graczy, a zadaniem każdego z nich jest zlikwidowanie pozostałych zawodników w czasie 10 minut. Oczywiście w tych dwóch trybach istnieje możliwość skorzystania z czterech nowych postaci, którymi są Dama Rossa, Knight, Marquis oraz Pariah.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 373 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed: Brotherhood - Zaginięcie Leonarda

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed: Brotherhood - Zaginięcie Leonarda

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network

U.V. Impaler Ekspert 12 marca 2011

Omawiany dodatek sprawia wrażenie uczciwej oferty dla fanów przygód Ezio – za przyzwoitą opłatą otrzymujemy co najmniej kilka godzin dobrej zabawy. Co prawda nie jest to poziom rozszerzeń przygotowywanych przez firmę Rockstar Games, ale z drugiej strony The Da Vinci Disappearance jest dużo lepszy od całej masy chłamu, który dostarczany jest tydzień w tydzień posiadaczom konsol.

8.0
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed
Gracz na wypasie – kolekcja ubrań Assassin’s Creed

wiadomość29 października 2012

Sama zabawa to dla Ciebie za mało? Lubisz wydawać pieniądze na rzeczy związane z wirtualną rozrywką, ale niekoniecznie kolejne gry? W takim razie oto idealna propozycja - zbyt droga seria ubrań inspirowana serią Assassin's Creed.

Pomóż ujawnić szczegóły dotyczące nowej gry z serii Assassin's Creed

wiadomość30 kwietnia 2011

Działania marketingowe prowadzone za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook cieszą się coraz większą popularnością wśród twórców gier. Tym razem koncern Ubisoft obiecał wyjawić pierwsze konkrety na temat kolejnej odsłony cyklu Assassin's Creed, jeśli wystarczająca liczba osób „polubi” enigmatyczny teaser tej produkcji.

Wieści ze świata (Assassin's Creed: Brotherhood, Castlevania, Pokemon) 9/03/11

wiadomość9 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przerwie w działaniu PSN, rekordowym debiucie nowych odsłon serii Pokemon, nowej aktualizacji PES 2011, a także premierze dodatku The Da Vinci Disappearance. Zapraszamy do lektury.

Data premiery i nowy zwiastun The Da Vinci Disappearance

wiadomość3 marca 2011

Firma Ubisoft udostępniła nowy zwiastun The Da Vinci Disappearance – dodatku DLC do wydanego w zeszłym roku Assassin’s Creed: Brotherhood. Dzięki temu poznaliśmy dokładny termin debiutu rozszerzenia.

Pecetowa wersja Assassin's Creed: Brotherhood w czterech wariantach

wiadomość22 lutego 2011

Tydzień temu koncern Ubisoft ujawnił datę premiery pecetowej wersji Assassin's Creed: Brotherhood. Dzisiaj wydawca gry przedstawił szczegóły zawartości poszczególnych edycji gry. Poza standardową do sprzedaży trafią także edycje: Codex, Special oraz dostępna wyłącznie w dystrybucji elektronicznej Digital Deluxe.

X360
PS3