Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2011, 19:30

autor: Kono

The Da Vinci Disappearance - nowe DLC do Assassin's Creed: Brotherhood w marcu

Firma Ubisoft – producent i wydawca gry Assassin's Creed: Brotherhood – wyjawiła dzisiaj, że szykuje kolejny płatny dodatek do najnowszej części przygód Ezio. DLC zatytułowany The Da Vinci Disappearance pojawi się na PlayStation 3 i Xboxa 360 początkiem marca.

Firma Ubisoft – producent i wydawca gry Assassin's Creed: Brotherhood – wyjawiła dzisiaj, że szykuje kolejny płatny dodatek do najnowszej części przygód Ezio. DLC zatytułowany The Da Vinci Disappearance pojawi się na PlayStation 3 i Xboxa 360 początkiem marca.

Niewątpliwie jedną z ciekawszych informacji jest to, że pakiet będzie zawierać zarówno dodatki dla trybu dla pojedynczego gracza jak i dla rozgrywki wieloosobowej.

Jeśli chodzi o zawartość przeznaczoną dla trybu single player, to przedstawiać ona będzie wydarzenia, które miały miejsce po upadku Borgiów. Leonardo DaVinci – jeden z najbardziej zaufanych przyjaciół Ezio – zostaje porwany przez Hermetystów. Ten podziemny kult stawia sobie za zadanie trwałą zmianę oblicza ludzkości. Zadaniem głównego bohatera będzie podążanie śladem skradzionych dzieł sztuki wielkiego mistrza i uwolnienie go z rąk sekty. Gracze otrzymają dwie nie publikowane wcześniej lokacje oraz dwie nowości w systemie rozgrywki.

The Da Vinci Disappearance - nowe DLC do Assassin's Creed: Brotherhood w marcu - ilustracja #1

Ubisoft w tym dodatku skupił się jednak bardziej na grze wieloosobowej i przygotował dla niej cztery nowe postacie, dwa tryby rozgrywki i jedną lokację. Alhambra – bo tak ma się nazywać nowa mapa – umiejscowiona została w Grenadzie, a dokładniej w dzielnicy Albaicin. Oferować ona będzie zarówno wielopoziomowe wnętrza jak i duże otwarte przestrzenie umożliwiające wiele wariantów zaczajenia się na ofiarę.

Dwa nowe tryby rozgrywki wieloosobowej to Escort oraz Assassinate. W pierwszym z nich gracze zostaną podzieleni na dwie czteroosobowe grupy, których celem jest chronienie swojego VIPa i zlikwidowanie osoby chronionej przez drużynę przeciwną. Tryb Assassinate to swego rodzaju deathmatch, w którym uczestniczy od 6 do 8 graczy, a zadaniem każdego z nich jest zlikwidowanie pozostałych zawodników w czasie 10 minut. Oczywiście w tych dwóch trybach będzie możliwość skorzystania z czterech nowych postaci, którymi są Dama Rossa, Knight, Marquis oraz Pariah.

Użytkownicy konsoli Microsoftu będą musieli za dodatek zapłacić 800 punktów. Cena pakietu w wersji na konsolę Sony nie została ujawniona. Nie wiemy również, czy będzie on dostępny dla pecetowej wersji gry, której premiera ma się odbyć 17 marca.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.