Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2011, 19:30

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

The Da Vinci Disappearance - nowe DLC do Assassin's Creed: Brotherhood w marcu

Firma Ubisoft – producent i wydawca gry Assassin's Creed: Brotherhood – wyjawiła dzisiaj, że szykuje kolejny płatny dodatek do najnowszej części przygód Ezio. DLC zatytułowany The Da Vinci Disappearance pojawi się na PlayStation 3 i Xboxa 360 początkiem marca.

Firma Ubisoft – producent i wydawca gry Assassin's Creed: Brotherhood – wyjawiła dzisiaj, że szykuje kolejny płatny dodatek do najnowszej części przygód Ezio. DLC zatytułowany The Da Vinci Disappearance pojawi się na PlayStation 3 i Xboxa 360 początkiem marca.

Niewątpliwie jedną z ciekawszych informacji jest to, że pakiet będzie zawierać zarówno dodatki dla trybu dla pojedynczego gracza jak i dla rozgrywki wieloosobowej.

Jeśli chodzi o zawartość przeznaczoną dla trybu single player, to przedstawiać ona będzie wydarzenia, które miały miejsce po upadku Borgiów. Leonardo DaVinci – jeden z najbardziej zaufanych przyjaciół Ezio – zostaje porwany przez Hermetystów. Ten podziemny kult stawia sobie za zadanie trwałą zmianę oblicza ludzkości. Zadaniem głównego bohatera będzie podążanie śladem skradzionych dzieł sztuki wielkiego mistrza i uwolnienie go z rąk sekty. Gracze otrzymają dwie nie publikowane wcześniej lokacje oraz dwie nowości w systemie rozgrywki.

The Da Vinci Disappearance - nowe DLC do Assassin's Creed: Brotherhood w marcu - ilustracja #1

Ubisoft w tym dodatku skupił się jednak bardziej na grze wieloosobowej i przygotował dla niej cztery nowe postacie, dwa tryby rozgrywki i jedną lokację. Alhambra – bo tak ma się nazywać nowa mapa – umiejscowiona została w Grenadzie, a dokładniej w dzielnicy Albaicin. Oferować ona będzie zarówno wielopoziomowe wnętrza jak i duże otwarte przestrzenie umożliwiające wiele wariantów zaczajenia się na ofiarę.

Dwa nowe tryby rozgrywki wieloosobowej to Escort oraz Assassinate. W pierwszym z nich gracze zostaną podzieleni na dwie czteroosobowe grupy, których celem jest chronienie swojego VIPa i zlikwidowanie osoby chronionej przez drużynę przeciwną. Tryb Assassinate to swego rodzaju deathmatch, w którym uczestniczy od 6 do 8 graczy, a zadaniem każdego z nich jest zlikwidowanie pozostałych zawodników w czasie 10 minut. Oczywiście w tych dwóch trybach będzie możliwość skorzystania z czterech nowych postaci, którymi są Dama Rossa, Knight, Marquis oraz Pariah.

Użytkownicy konsoli Microsoftu będą musieli za dodatek zapłacić 800 punktów. Cena pakietu w wersji na konsolę Sony nie została ujawniona. Nie wiemy również, czy będzie on dostępny dla pecetowej wersji gry, której premiera ma się odbyć 17 marca.