Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Might & Magic: Heroes VI (PC)

Might & Magic: Heroes VI PC

Szósta pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych turowych strategii fantasy, zapoczątkowanej przez legendarne New World Computing w 1995 roku.

Strategiczne | fantasy | turowe | Might & Magic | multiplayer

PC Windows
Okładka Might & Magic: Heroes VI (PC)

producent: Black Hole Games

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13października2011

13października2011

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might & Magic: Heroes VI to zgodnie z nazwą szósta odsłona najpopularniejszego cyklu turowych strategii fantasy. Tym razem za produkcję odpowiada Black Hole Games, studio które ma na koncie stworzenie m.in. Warhammer: Mark of Chaos.

Fabuła rozpoczyna się 400 lat przed wydarzeniami z piątej części i oferuje prawdziwie epicką opowieść. Pierwsze skrzypce grają w niej Anioły, które rozpoczynają spisek mający na celu rozniecenie na nowo dawno zapomnianej wojny, a pomóc ma im w tym zabity przed laty Archanioł. Ten legendarny generał powraca teraz za grobu, by szukać zemsty. Pod przykrywką przygotowań przed nadchodzącą inwazją Demonów, rozpoczyna on jednoczenie pod swym sztandarem mieszkańców Ashanu. Powstrzymać go mogą jedynie ludzie z dynastii Gryfów. Jej członkowie to jednak niestety niezłe ziółka. Najstarsza z sióstr, Anastazja, zamordowała własnego ojca, księcia Slava, a gdy wykonano na niej karę śmierci, powróciła zza światów. Teraz przewodzi hordom Nieumarłych, ostrzącym sobie zęby na obce terytoria. Jej brat bliźniak, Kiril sprzedał duszę diabłu i w jego imieniu dowodzi frakcją Inferno. Natomiast dziedzic tronu, książę Anton, dał się omamić Archaniołom i z ich błogosławieństwem prowadzi niebiańską krucjatę.

Might & Magic: Heroes VI tradycyjnie stanowi połączenie turowej strategii z elementami RPG. W czasie zabawy przychodzi nam zwiedzać ogromne mapy, zbierać tony surowców i budować nadzwyczajne miasta. Możemy rozwijać bohaterów, rekrutować jednostki i toczyć boje na pięknych mapach bitewnych. Gra oferuje ponadto sporą swobodę w odgrywaniu postaci dzięki wprowadzeniu systemu reputacji, który mocno wpływa na dalszy przebieg rozgrywki. Sporą atrakcją jest rozbudowany bestiariusz wypełniony po brzegi nowymi niebezpiecznymi potworami.

Rozgrywka toczy się w systemie turowym i jej podstawowe założenia przypominają te obecne w poprzedniej części. Nie obyło się jednak bez wielu ulepszeń i zmian. Zrezygnowano z osobnych ekranów miast na rzecz bezpośredniego zaprezentowania ich w całości na mapie. Dzięki temu jeden rzut oka wystarczy by ocenić jak rozwinięty jest dany gród. Ponadto, teraz po zdobyciu zamku przeciwnika możemy przekształcić go na miasto należące do naszej frakcji. Np. podbijając Niebo demonami, jednym kliknięciem zamienimy je w Inferno, by móc produkować sojusznicze jednostki i zyskać premie do obrony.

Wszystko to ukazane zostało za pomocą nowoczesnej grafiki 3D, a dodatkowym plusem jest rozbudowany aspekt społecznościowy, który umożliwia łatwą korespondencję i rywalizowanie z przyjaciółmi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 2824 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 4959 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Might & Magic: Heroes VI

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Might & Magic: Heroes VI

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 8800 GTX lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Pełna zmian, ale wciąż świetna - recenzja gry Might & Magic: Heroes VI
Pełna zmian, ale wciąż świetna - recenzja gry Might & Magic: Heroes VI

Recenzja 11 października 2011, 09:19

Oczywiście, zabawa w Heroes VI nie kończy się na kampanii. Gra oferuje również dziesięć niestandardowych misji, które można eksploatować tak samotnie (z przeciwnikami sterowanymi przez komputer), jak i z innymi ludźmi – również w starym i lubianym wariancie Hot Seat, czyli na jednym blaszaku. Map jest na starcie stosunkowo niewiele, ale na brak nowych raczej narzekać nie będziemy, wszak w program wbudowany został łatwy do opanowania i dający potężne możliwości edytor. Bez problemów da się przygotować w nim tak skomplikowane scenariusze jak te z kampanii, a biorąc pod uwagę, jak wielka i prężna jest społeczność skupiona wokół tej serii, można śmiało założyć, że narzędzie to zostanie w należyty sposób wykorzystane.