Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2012, 12:36

Ubisoft zapowiedziało samodzielny dodatek do Might & Magic: Heroes VI

Mamy dobre wieści dla fanów Might & Magic: Heroes VI. Firma Ubisoft ujawniła, że pracuje nad samodzielnym dodatkiem, który pozwoli pokierować siłami mrocznych elfów. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

Wydana w zeszłym roku turowa strategia fantasy Might & Magic: Heroes VI doczekała już się dwóch małych DLC w postaci Pirates of the Savage Sea oraz Danse Macabre Adventure Pack. Większość fanów serii ma jednak apetyt na coś znacznie bardziej rozbudowanego. Firma Ubisoft postanowiła zaspokoić te pragnienia i zapowiedziała, że w produkcji znajduje się duży samodzielny dodatek.

Obecnie posiadane przez nas informacje na temat tego rozszerzenia są bardzo skromne. Wiemy, że wzbogaci ono grę o dodatkową frakcję – Lochy, którą dowodzić będą mroczne elfy. Istoty te opuściły las Irollan i aby uniknąć zagłady, zawarły bluźnierczy pakt z demonami bez twarzy. W rezultacie stały się mieszkającymi w podziemiach wyrzutkami i cała rasa znana jest obecnie głównie jako podstępni zabójcy. Dodatek pozwoli objąć kontrolę nad tą frakcją i zwiedzić niezbadane dotąd rejony krainy Ashan. Podczas przygód dowiemy się też wiele nowego na temat pochodzenia zamieszkujących ten świat ludów. Głównym bohaterem całego dodatku będzie znany z Heroes of Might & Magic V Raelag, czyli zdolny manipulator z demoniczną przeszłością. W trakcie kolejnych misji poznamy historię z młodości, gdy zakładał ukryte miasto mrocznych elfów.

Dodatek ma być produkcją samodzielną, a więc nie będzie wymagał posiadania podstawowej wersji Might & Magic: Heroes VI. Premiera zaplanowana została na wiosnę przyszłego roku. Jedyną szykowaną wersją jest pecetowa. Niestety, Ubisoft wciąż nie zdradziło oficjalnej nazwy rozszerzenia.

Przypomnijmy, że do tej pory do Might & Magic: Heroes VI ukazały się dwa małe dodatki DLC. Pierwszym z nich jest Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea, który pozwala na wcielenie się w Craga Hacka. Ten legendarny bohater zostaje zatrudniony przez Radę Piratów w celu odkrycia prawdziwych przyczyn znikania statków na wodach tytułowego Dzikiego Morza. Rozszerzanie zawiera m.in. małą kampanię oferującą dwie nowe misje i jedną dodatkową jednostkę. Natomiast Danse Macabre Adventure Pack koncentruje się wokół postaci Wielkiego Licza – Sandro, czyli nekromanty, który powraca z wygnania, aby zemścić się na całej krainie Ashan i jej smoczych bogach.

Oba dodatki nie wywołały wielkiego entuzjazmu wśród fanów serii, głównie z powodu swojej skromnej zawartości. Pozostaje mieć nadzieję, że samodzielne rozszerzenie zaoferuje potężny zestaw nowych elementów i tym samym uniknie błędów swoich poprzedników.

  1. Pełna zmian, ale wciąż świetna - recenzja gry Might & Magic: Heroes VI
  2. Might & Magic: Heroes VI - poradniki
  3. Recenzja Piratów Dzikiego Morza, dodatku do gry Heroes VI