Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2012, 11:55

autor: Sarge

Destiny - gra studia Bungie z „głośnym”, otwartym światem do eksploracji

Wygląda na to, że Destiny (nadchodzące dzieło studia Bungie) otrzyma otwarty świat do eksploracji. W trakcie zabawy przyjdzie nam zwiedzać „głośne” lokacje, a w przygotowaniu jest prawdopodobnie wersja na Xboksa 360. To najnowsze informacje na temat tajemniczego projektu, prosto z oficjalnego bloga amerykańskiego dewelopera.

Na oficjalnym blogu studia Bungie pojawiły się nowe informacje na temat Destiny. Jest to roboczy tytuł kolejnej gry twórców Halo, mającej dać początek nowej serii składającej się z czterech części.

Z wpisu na oficjalnym blogu dowiedzieliśmy się między innymi, że Destiny najwyraźniej będzie produkcją z otwartym światem do eksploracji. Chcąc maksymalnie dopracować swój produkt, studio Bungie zatrudniło Danny’ego Bullę – byłego pracownika firmy Rockstar, odpowiedzialnego m.in. za grę Red Dead Redemption. Danny Bulla ma „pomóc wypełnić otwarty świat” nadchodzącego dzieła zespołu Bungie.

Destiny - gra studia Bungie z „głośnym”, otwartym światem do eksploracji - ilustracja #1
Zanim studio Bungie zajęło się Destiny, zasłynęło jako producent serii Halo

Oprócz tego deweloper zdradził, że wirtualny świat w Destiny będzie „głośnym miejscem”. Nie do końca wiadomo, co to może oznaczać, ale jak stwierdzono na blogu, „potrzeba będzie całej orkiestry artystów, by móc dostarczyć dźwięki, jakie usłyszymy w czasie zabawy”. Żadne konkrety nie zostały jednak przedstawione, więc możemy jedynie spekulować na temat miejsca akcji.

Niedawne doniesienia mówiły o tym, że pierwsza część serii Destiny trafi na Xboksa 360 i jego następcę. Jest całkiem prawdopodobne, że przynajmniej informacja o aktualnie dostępnej na rynku konsoli jest prawdziwa. Starszy inżynier Mike Forrest powiedział bowiem, że obecnie jego ulubionym zajęciem w trakcie prac nad nową grą jest przyswajanie architektury Xboksa 360.

Studio Bungie ostatnio zasugerowało, że konkretnych szczegółów na temat Destiny doczekamy się dopiero w przyszłym roku. Z niedawnych spekulacji wynika, że pod koniec 2013 roku zadebiutuje pierwsza odsłona, a co dwa lata mają ukazywać się kontynuacje tej czteroczęściowej serii. Deweloper rzekomo planuje również wydawać po cztery dodatki DLC do każdej z gier.