Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2012, 11:42

autor: Hed

Obsidian potwierdził polską wersję Project Eternity

Project Eternity otrzyma polską i rosyjską wersję językową – potwierdził to Josh Sawyer ze studia Obsidian Entertainment. Deweloper ujawnił też dodatki, jakie zostaną przygotowane po osiągnięciu kolejnego progu finansowego na Kickstarterze.

Obsidian potwierdził polską wersję Project Eternity - ilustracja #1
Project Eternity będzie dostępny po polsku.

Josh Sawyer ze studia Obsidian Entertainment potwierdził, że Project Eternity dostanie polską i rosyjską wersję językową. Wzbogacenie gry o tłumaczenia nie wymaga zebrania dodatkowych pieniędzy na Kickstarterze, bo lokalizacjami zajmą się dystrybutorzy. Informacja na pewno ucieszy fanów RPG z naszego kraju, którzy czekają na projekt. W końcu jest to duchowy spadkobierca popularnych u nas Wrót Baldura, Icewind Dale, czy Planescape Torment.

W zapewnieniu grze rodzimej wersji językowej pomogło zainteresowanie graczy tym projektem. Obsidian pytał o lokalizacje, jakie powinny pojawić się w Project Eternity – język polski uplasował się na pierwszym miejscu.

Potwierdzenie pojawiło się na oficjalnej stronie Project Eternity i we vlogu podsumowującym ostatnie wydarzenia z nim związane. Sawyer przedstawił w nim cele, jakie Obsidian będzie mógł spełnić po dotarciu do kolejnego pułapu finansowego. Jeśli uda się zebrać 2,5 miliona dolarów, gra wzbogaci się o dwie klasy (barbarian i cipher). Osiągnięcie 2,6 miliona pozwoli wprowadzić tzw. Adventurer’s Hall, miejsce, w którym dostosujemy ustawienia drużyny.

Project Eternity to nowy pomysł studia Obsidian na przypomnienie światu klasycznych tytułów RPG. W tym celu deweloper postanowił skorzystać z popularnego Kickstartera, platformy, na której można poprosić społeczność Internetu o fundusze. Producent znany z takich gier jak Fallout: New Vegas, Dungeon Siege III, czy Alpha Protocol, zna się na rzeczy, więc z łatwością zyskał zaufanie graczy. Obecnie Obsidian ma na koncie ponad 2,3 miliona dolarów.

  1. Project Eternity na Kickstarterze