Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2012, 10:40

autor: Sarge

Medal of Honor: Warfighter - pościgi jak w serii NFS i 2 płyty DVD na Xboksie 360

Studio Danger Close ogłosiło, że korzystało z pomocy twórców serii Need for Speed przy tworzeniu misji polegającej na samochodowym pościgu. Przy okazji ujawniono, że nadchodząca strzelanina w wersji na Xboksa 360 ukaże się na dwóch płytach DVD.

Studio Danger Close ujawniło zwiastun i szczegóły na temat jednej z misji w Medal of Honor: Warfighter, w której weźmiemy udział w samochodowym pościgu. Dowiedzieliśmy się również, że gra w wersji na Xboksa 360 ukaże się na dwóch płytach DVD i prawdopodobnie otrzyma opcjonalną instalację tekstur HD na dysku twardym konsoli.

W kampanii dla jednego gracza znajdziemy misję o wiele mówiącej nazwie Hot Pursuit, w której spróbujemy dopaść przestępcę w pościgu samochodowym. Zadanie będzie toczyć się w pakistańskim mieście Karaczi. Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że studio Danger Close pracowało nad tą misją wspólnie z twórcami serii Need for Speed, by odpowiednio odwzorować model jazdy samochodem i tempo akcji.

Ben Jones (starszy projektant Medal of Honor: Warfighter) ujawnił, że wśród osób pracujących nad widowiskową sekwencją pościgu byli pracownicy zespołów Criterion Games (Need for Speed: Most Wanted) oraz Black Box (Need for Speed: The Run). Efekty ich pomocy możecie zaobserwować na widowiskowym zwiastunie widocznym w tej wiadomości, przedstawiającym omawianą misję Hot Pursuit.

Ben Jones w wywiadzie dla serwisu VideoGamer.com powiedział również, że gra Medal of Honor: Warfighter w wersji na Xboksa 360 (a więc prawdopodobnie także na PC) zostanie wydana na dwóch płytach DVD. Na pierwszej znajdzie się kampania singleplayer, a na drugiej tryb wieloosobowy – identycznie jak w przypadku Battlefield 3. Rozmówca nie mógł jeszcze potwierdzić, czy wzorem dzieła studia EA DICE otrzymamy po raz kolejny opcję instalacji tekstur HD na dysku twardym, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Medal of Honor: Warfighter zadebiutuje w naszym kraju 25 października w pełnej polskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Sugerowana cena edycji pecetowej wynosi 149,90 złotych, a w przypadku konsol mowa o 249,99 złotych. Od dzisiaj posiadacze Xboksa 360 mogą brać udział w otwartych beta testach trybu multplayer.