Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS33DSWiiX360
Okładka Need for Speed: The Run (PC)
OkładkaNeed for Speed: The Run (PC)

Need for Speed: The Run

Kolejna z części jednej z najbardziej uznawanych serii wyścigowych rozwijanych przez koncern Electronic Arts od 1995 roku. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony cyklu, tytuł został opracowany przez EA Black Box – jedno z wewnętrznych studiów amerykańskiego giganta.

Wyścigi | samochodowe

Need for Speed: The Run Premiera

15lis2011

X360 PS3 Wii 3DS

18lis2011

PC

Gry podobne do Need for Speed: The Run

Burnout Paradise: The Ultimate Box

GRID 2

FlatOut 2

Need for Speed: The Run to kolejna odsłona doskonale znanej serii gier wyścigowych, która na przestrzeni lat powracała w wielu różnych postaciach. Gracze dostali zarówno typowo zręcznościowe produkcje (Hot Pursuit), jak i tytuły kładące większy nacisk na aspekty symulacyjne (Shift 2 Unleashed). The Run należy do pierwszej kategorii i gwarantuje solidną porcję adrenaliny, wzbogaconą o dość nietypowe rozwiązania dla gatunku wyścigów.

W Need for Speed: The Run wcielamy się w niejakiego Jacka, który jest winny pieniądze organizacji przestępczej znanej jako The Mob. Bohater może spłacić dług przez wygranie nielegalnego i niebezpiecznego wyścigu, rozgrywającego się na trasie od San Francisco do Nowego Jorku. Jack nie ma wyboru i musi wziąć udział w tej szalonej rywalizacji oraz dojechać na metę jako pierwszy. Od tego zależy przecież jego życie.

Nielegalny wyścig przez USA został podzielony na niezwykle zróżnicowane odcinki. W kolejnych stanach ścigamy się na ulicach takich miast jak San Francisco, Nowy Jork, Las Vegas, Denver czy Detroit. Rywalizacja toczy się nie tylko w ogromnych metropoliach, ale też w wąskich kanionach czy na górskich trasach pokrytych śniegiem. Twórcy przygotowali w sumie 325 kilometrów dróg wzorowanych na prawdziwych lokacjach.

Sporym zaskoczeniem i nowością w The Run są sceny, w których wychodzimy z samochodu. Tego typu sekwencje są niezwykle dynamiczne i zostały zrealizowane za pomocą popularnych „quick-time eventów”. Gracz musi więc wciskać odpowiednie kombinacje klawiszy i w ten sposób popychać akcję do przodu. Dzięki fragmentom „pieszym” gra wyróżnia się na tle konkurencji i jednocześnie zyskuje bardziej filmowy klimat.

Need For Speed: The Run jest napędzany silnikiem graficznym Frostbite 2, którego użyto m.in. do produkcji Battlefielda 3. Nie zabrakło także systemu Autolog, znanego z poprzedniej odsłony serii Need For Speed. Technologia pozwala śledzić sieciowe statystyki i porównywać je z osiągnięciami innych graczy.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 4092 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 2098 głosów czytelników.

Need for Speed: The Run cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: The Run

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Need for Speed: The Run Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1024 MB (GeForce GTX 560 lub lepsza)
  • 18 GB HDD
  • Windows Vista/7
PC
X360
PS3
3DS
Wii