Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 21:14

Część serii Need for Speed znika dzisiaj ze sklepów cyfrowych. Na zawsze

Dziś Need for Speed Carbon, Need for Speed Undercover, Need for Speed Shift, Need for Speed Shift 2: Unleashed oraz Need for Speed The Run znikną z dystrybucji cyfrowej. EA planuje też zakończyć wsparcie sieciowe dla wszystkich tych gier po wakacjach.

Nadchodzące konferencje towarzyszące targom E3 2021 mogą przynieść ze sobą wiele ogłoszeń, wliczając w to zapowiedź nowej odsłony serii Need for Speed. Niestety, na razie fani otrzymali o wiele mniej radosne wieści. Need for Speed Carbon (de facto niedostępny już od dłuższego czasu), Need for Speed Undercover, Need for Speed Shift, Need for Speed Shift 2: Unleashed oraz Need for Speed The Run wkrótce znikną z dystrybucji cyfrowej. EA zablokuje też zakupy z poziomu gry w tych tytułach. To wszystko ma przygotować graczy na kolejną ważną zmianę. 31 sierpnia wydawca zakończy wsparcie usług sieciowych dla starszych odsłon cyklu Need for Speed. Innymi słowy, od 1 września nie będzie już można rywalizować w sieciowym trybie wieloosobowym w żadnej z tych gier.

Electronic Arts uzasadnia tę decyzję (via Reddit) chęcią skupienia się na przyszłości serii oraz niewielką liczbą graczy bawiących się w tych odsłonach. W efekcie utrzymywanie starszych części NFS jest zwyczajnie nieopłacalne. EA podkreśliło też, że nadal będzie wspierać nowe gry z serii od Most Wanted z 2012 roku wzwyż. Przynajmniej na razie.