Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2021, 09:31

Among Us - promocja Epic Games dała grze nowe życie

Promocja w Epic Games Store okazała się strzałem w dziesiątkę dla Among Us. Dzięki udostępnieniu gry za darmo populacja graczy na PC wręcz eksplodowała.

Od ubiegłego czwartku w serwisie Epic Games Store można za darmo zdobyć pełną wersję Among Us. Wiadomo było, że promocja okaże się hitem, ale jej popularność zaskoczyła chyba nawet samych autorów, gdyż liczba grających na PC zwiększyła się prawie sześciokrotnie.

Te informacje pochodzą z danych, które udostępniła Victoria Tran ze studia InnerSloth. Wynika z nich, że 22 maja w Among Us na PC zagrało 350 tysięcy osób. Tydzień później, czyli 29 maja, liczba dziennych graczy pecetowych wzrosła do 2 milionów.

Porównujemy liczby z sobót (ostatniej przed promocją i pierwszej po jej starcie), gdyż Victoria Tran tłumaczy, że w weekendy populacja graczy zawsze rośnie, co jest zresztą typowe dla większości gier sieciowych.

Warto dodać, że za ten olbrzymi wzrost nie odpowiadają wyłącznie nowi użytkownicy. Sporo z nich wcześniej bawiło się w mobilną wersję Among Us, która korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Teraz mogli przestawić się na wydanie PC, które standardowo jest płatne.

Mimo to tak duży skok dziennej liczby graczy jest szalenie imponujący i powinien mieć bardzo pozytywny wpływ na kondycję gry. Do momentu promocji wydawało się, że na PC najlepszy okres ma ona już za sobą. W najgorętszym momencie ubiegłej niedzieli w Among Us na Steamie bawiło się trochę ponad 19 tysięcy osób jednocześnie. To nadal bardzo dobry wynik, ale w zeszłym roku w szczytowym momencie popularności produkcja ustanowiła rekord aktywności na poziomie 447 tys. osób.

Jeśli chcecie dołączyć do zabawy, to doradzamy pośpiech. Among Us pozostanie bowiem darmowe w Epic Games Store tylko do 3 czerwca do godziny 17:00 czasu polskiego.

  1. Among Us w serwisie Epic Games Store
  2. Oficjalna strona gry Among us
  3. Among Us - poradnik do gry
  4. Among Us to symulator bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra