Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Among Us (PC)

Among Us

Among Us jest nietypową grą sieciową, w której wraz z innymi graczami staramy się przygotować statek kosmiczny do podróży. W wykonaniu zadania przeszkadzają nam ukryci w grupie sabotażyści. Produkcja została opracowana przez studio Innersloth.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | 2D | humorystyczne | multiplayer | funkcje cross-platform | indie | kooperacja | statki kosmiczne

Okładka Among Us (PC)

producent: Innersloth

wydawca: Innersloth

Strona oficjalna

data premiery gry:

15cze2018

AND

17cze2018

iOS

16lis2018

PC

Among Us to zabawna, dwuwymiarowa gra multiplayerowa, która wymyka się klasyfikacjom gatunkowym. Zajmujemy się w niej przygotowywaniem statku kosmicznego do odlotu – równocześnie współpracujemy i rywalizujemy z innymi graczami. Tytuł został opracowany i wydany przez niezależne studio Innersloth.

Mechanika

W Among Us akcję obserwujemy z góry – z tzw. perspektywy top-down. Jest to nietypowa produkcja, w której naszym zadaniem jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu. Wymaga to współpracy z innymi uczestnikami zabawy – wspólnie wykonujemy różnorakie zadania, dzięki czemu napełniamy specjalny pasek.

Jednak musimy być ostrożni – w grupie kryją się bowiem sabotażyści, których zadaniem jest pokrzyżowanie nam szyków. Musimy cały czas obserwować mapę i obrazy z kamer, by przyglądać się temu, co robią inni gracze. Co ciekawe, alternatywnym sposobem zakończenia zabawy jest znalezienie i wyrzucenie ze statku wszystkich ukrytych wrogów.

Sabotażyści mogą psuć różne elementy statku, a nawet zabijać członków załogi. Grupy mają możliwość zwoływania spotykań, na których dyskutowane są wydarzenia i możemy głosować, kto zostanie wyrzucony ze statku.

Warto odnotować, że gra pozwala na dostosowanie zarówno postaci, którą gramy (możemy zmienić kolor i czapkę), jak i rozmaitych mechanik (np. poprzez dodanie większej liczby sabotażystów lub zadań).

Tryby gry

W Among Us możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą jest tryb wieloosobowy, przy czym zabawa odbywa się zarówno przez Internet, jak i przez sieć LAN.

Kwestie techniczne

Among Us posiada bardzo prostą, dwuwymiarową grafikę. Oprawa nie zachwyca, ale jest przejrzysta i dobrze oddaje humorystyczną naturę omawianej produkcji.

Crossplatform

Tryb wieloosobowy Among Us ma charakter crossplatformowy – gracze bawiący się na komputerach mogą grać z użytkownikami korzystającymi ze smartfonów (Android i iOS). Produkcja jest także zintegrowana ze znanym komunikatorem Discord.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 4-10  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Among Us

12+

Wymagania sprzętowe Among Us

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Pentium 4, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 250 MB HDD, Windows 7 SP1
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.
Among Us nie przestaje zadziwiać, padł nowy rekord
Among Us nie przestaje zadziwiać, padł nowy rekord

wiadomość8 września 2020

Among Us nie przestaje ustanawiać kolejnych rekordów aktywności. W miniony weekend w grę bawiło się 1,5 mln osób jednocześnie.

Among Us padło ofiarą własnego sukcesu
Among Us padło ofiarą własnego sukcesu

wiadomość2 września 2020

Ekipa ze studia Innersloth poinformowała, że w wyniku niedawnego skoku popularności serwery gry Among Us są maksymalnie obciążone. Tyczy się to zwłaszcza regionu Ameryki Północnej.

Gra o zdradzie w kosmosie - Among Us przeżywa renesans
Gra o zdradzie w kosmosie - Among Us przeżywa renesans

wiadomość27 sierpnia 2020

Fall Guys to niejedyna niezależna gra wieloosobowa podbijająca Internet. Śladem dzieła studia Mediatonic podąża Among Us z 2018 roku, które w ostatnich miesiącach zyskało ogromną popularność.

PC
iOS
AND