Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOSXONESwitch
Okładka Among Us (PC)

Among Us

Among Us jest nietypową grą sieciową, w której wraz z innymi graczami staramy się przygotować statek kosmiczny do podróży. W wykonaniu zadania przeszkadzają nam ukryci w grupie sabotażyści. Produkcja została opracowana przez studio Innersloth.

Strategiczne | science fiction | zagraj za darmo | 2D | humorystyczne | funkcje cross-platform | indie | kooperacja | statki kosmiczne | Xbox Game Pass

Okładka Among Us (PC)

producent: InnerSloth

wydawca: InnerSloth

Strona oficjalna

data premiery gry:

15cze2018

AND

17cze2018

iOS

16lis2018

PC

15gru2020

Switch

2021

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Among Us to zabawna, dwuwymiarowa gra multiplayerowa, która wymyka się klasyfikacjom gatunkowym. Zajmujemy się w niej przygotowywaniem statku kosmicznego do odlotu – równocześnie współpracujemy i rywalizujemy z innymi graczami. Tytuł został opracowany i wydany przez niezależne studio Innersloth.

Zasady

W Among Us akcję obserwujemy z góry – z tzw. perspektywy top-down. Jest to nietypowa produkcja, w której naszym zadaniem jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu. Wymaga to współpracy z innymi uczestnikami zabawy – wspólnie wykonujemy różnorakie zadania, dzięki czemu napełniamy specjalny pasek.

Jednak musimy być ostrożni – w grupie kryją się bowiem sabotażyści, których zadaniem jest pokrzyżowanie nam szyków. Musimy cały czas obserwować mapę i obrazy z kamer, by przyglądać się temu, co robią inni gracze. Co ciekawe, alternatywnym sposobem zakończenia zabawy jest znalezienie i wyrzucenie ze statku wszystkich ukrytych wrogów.

Sabotażyści mogą psuć różne elementy statku, a nawet zabijać członków załogi. Grupy mają możliwość zwoływania spotykań, na których dyskutowane są wydarzenia i odbywa się głosowanie, kto zostanie wyrzucony ze statku.

Warto odnotować, że gra pozwala na dostosowanie zarówno postaci, którą gramy (możemy zmienić kolor i czapkę), jak i rozmaitych mechanik (np. poprzez dodanie większej liczby sabotażystów lub zadań). Among Us posiada bardzo prostą, dwuwymiarową grafikę. Oprawa nie zachwyca, ale jest przejrzysta i dobrze oddaje humorystyczną naturę gry. Gra nie zawiera mikrotransakcji, lecz jako DLC można kupić rozmaite dodatki kosmetyczne, takie jak skórki czy pety (np. maleńkiego chomika w kulistym terrarium).

Tryby gry

W Among Us możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą jest tryb wieloosobowy, przy czym zabawa odbywa się zarówno przez Internet, jak i przez sieć LAN.

Crossplatform

Tryb wieloosobowy Among Us ma charakter crossplatformowy – gracze bawiący się na komputerach mogą grać z użytkownikami korzystającymi ze smartfonów (Android i iOS). Produkcja jest także zintegrowana ze znanym komunikatorem Discord.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 4-10  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 1237 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Wymagania wiekowe Among Us

12+

Wymagania sprzętowe Among Us

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows 7 SP1
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Twórcy Among Us tłumaczą się z powolnego rozwoju gry
Twórcy Among Us tłumaczą się z powolnego rozwoju gry

wiadomość20 stycznia 2021

Na oficjalnej stronie studia InnerSloth pojawił się wpis, w którym twórcy opisują, jakich nowości w temacie Among Us możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach. Znajduje się w nim także wytłumaczenie, dlaczego rozwój gry idzie dość wolno.

Skyrim, Among Us i Yakuza trafią do Xbox Game Pass
Skyrim, Among Us i Yakuza trafią do Xbox Game Pass

wiadomość11 grudnia 2020

Microsoft ujawnił kolejne tytuły, które trafią do katalogu usługi Xbox Game Pass w najbliższych miesiącach. Uwzględnia to Skyrima i wybrane części serii Yakuza, ale też polskie The Medium oraz Among Us.

Podsumowanie The Game Awards 2020 - wszystkie zwiastuny i zapowiedzi
Podsumowanie The Game Awards 2020 - wszystkie zwiastuny i zapowiedzi

wiadomość11 grudnia 2020

Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie gali The Game Awards, zbierające w jednym miejscu wszystkie najważniejsze materiały pokazane podczas tej imprezy.

Among Us najczęściej wyszukiwaną grą 2020 roku w Google
Among Us najczęściej wyszukiwaną grą 2020 roku w Google

wiadomość10 grudnia 2020

Według wykresów Google Trends, tytuł Among Us jest w tym roku najczęściej wyszukiwaną frazą w wyszukiwarce. Gra zadebiutowała w 2018 roku, ale dopiero niedawno zyskała tak dużą popularność.

Impostor wygrywa częściej - twórcy Among Us dzielą się danymi
Impostor wygrywa częściej - twórcy Among Us dzielą się danymi

wiadomość5 grudnia 2020

Zespół InnerSloth zdradził, że większość rozgrywek w przebojowym Among Us kończy się zwycięstwem impostora i porażką załogi.

PC
iOS
AND
Switch
XONE