Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPCPS4
Okładka GALAK-Z (PSV)
OkładkaGALAK-Z (PSV)

GALAK-Z

Przygotowana przez studio 17-bit dwuwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku shoot’em up. W GALAK-Z wcielamy się w rolę pilota kosmicznego myśliwca, który w nieprzyjaznych warunkach musi zmierzyć się z zastępami uzbrojonych po zęby wrogów.

Zręcznościowe | kosmiczne | mechy i roboty | 2D | indie | shoot 'em up

GALAK-Z Premiera

4sie2015

PS4 PSV

29paź2015

PC

Gry podobne do GALAK-Z

Big Sky Infinity

Velocity 2X

Resogun

GALAK-Z na platformie PC, PS4 i PSV to dwuwymiarowa arcade'owa strzelanka typu shoot'em up. Pierwotnie grę stworzono z myślą o konsolach PlayStation Vita i PlayStation 4, a po pewnym czasie przeniesiono ją również na pecety. Producentem tytułu jest zespół deweloperski 17-Bit, znany dobrze graczom dzięki strategii Skulls of the Shogun.

Fabuła

W GALAK-Z wcielamy się w pilota kosmicznego myśliwca, który w nieprzyjaznych warunkach musi zmierzyć z setkami uzbrojonych po zęby wrogów. Przy projektowaniu poziomów czy statków, które widzimy na ekranie, twórcy czerpali inspiracje z klasycznych seriali anime i sc-fi z lat 70. i 80. Podobnie sprawa ma się z bohaterami, których wybieramy na początku gry.

Mechanika

Podstawowy model rozgrywki w wersji na PC, PS4 i PSV nie różni się znacząco od tego, jaki reprezentują tysiące innych przedstawicieli gatunku, twórcy wprowadzili jednak pewne innowacje zmieniające sposób, w jaki przebiega zabawa. Statkiem sterujemy za pomocą dwóch gałek analogowych, wyznaczając kierunek, w którym strzelamy oraz się poruszamy. Pozostałe przyciski uruchamiają dodatkowe opcje, takie jak specjalne ataki. Świat gry jest ogromną i otwartą planszą, na której znajdziemy między innymi mniejsze i większe asteroidy, posiadające własne systemy jaskiń, w których możemy się ukryć przed ostrzałem.

Kwestie techniczne

Silnik fizyczny został skonstruowany tak, by jak najlepiej odzwierciedlał prawa panujące w kosmicznej próżni. Kolejną kwestią wartą odnotowania jest AI przeciwników. Deweloperzy użyli rozwiązań amerykańskiej firmy Cyntient AI, która specjalizuje się w programowaniu sztucznej inteligencji. Dzięki temu oponenci nie są jedynie ruchomymi celami, strzelającymi na ślepo w naszą stronę. Potrafią oni współpracować ze sobą, osaczać nas, wycofywać się i kontratakować oraz stosować inne zaawansowane strategie.

Oprawa graficzna GALAK-Z na platformie PC, PS4 i PSV jest kolorowa i komiksowa, a naszym zmaganiom towarzyszy intensywna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI GALAK-Z

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

GALAK-Z Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/.8.1
PS4
PSV
PC