Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSV
Okładka Big Sky Infinity (PS3)
OkładkaBig Sky Infinity (PS3)

Big Sky Infinity

Klasyczna dwuwymiarowa kosmiczna strzelanka, w której sterujemy statkiem kosmicznym walcząc z przeważającymi siłami obcych. Wszystkie poziomy w grze są generowane losowo i dopasowują swoją trudność do poziomu gracza.

Zręcznościowe | kosmiczne | 2D | funkcje cross-platform | indie | shoot 'em up | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Sky Infinity Premiera

11gru2012

PS3 PSV

producent: Boss Baddie wydawca: Ripstone Strona oficjalna

Gry podobne do Big Sky Infinity

Sine Mora

Resogun

Velocity Ultra

Big Sky Infinity to klasyczna dwuwymiarowa kosmiczna strzelanka, do której wprowadzono kilka oryginalnych rozwiązań uatrakcyjniających zabawę. Producentem tytułu jest małe angielskie niezależne studio Boss Baddie. Deweloper ma na swoim koncie kilka udanych projektów i gier, które stworzone zostały z myślą o komputerach PC. Big Sky Infinity to pierwszy konsolowy tytuł zespołu, a prace nad nim trwały kilka lat.

Gracze wcielają się w pilota statku kosmicznego, który trafia w sam środek armady wrogich siły obcych. Wehikuł, którym sterujemy wyposażony broń umożliwiającą eliminowanie potężnych bossów oraz kolejnych fal wrogów. Po zniszczonych przeciwnikach zostają kolorowe gwiazdki, ulepszające naszą siłę ognia i obronę. Warto wspomnieć, że statek posiada także świder, pozwalający na przedzieranie się przez planety i asteroidy. W ich wnętrzu kryją się czasami przydatne power-upy oraz amunicja. Od czasu do czasu gracze natkną się na specjalny event, czyli wydarzenie zmieniające i uatrakcyjniające zabawę. Może być nimi np. pojawienie się czarnej dziury lub innego obiektu, wpływającego na otoczenie i zachowanie różnych obiektów na ekranie. Wszystkie poziomy gry są generowane losowo. Im więcej zdobędziemy gwiazdek, wpływających na siłę ognia pojazdu tym tym więcej przeciwników stanie na naszej drodze, a ich zniszczenie wymagać będzie większej dozy umiejętności.

Model sterowania w Big Sky Infinity oparty został na dwóch gałkach analogowych. Pierwszą sterujemy ruchami statku, druga kontroluje umieszczone na nim działka i broń. Akcję gry obserwujemy z boku, a gracze niezmiennie przemieszczają się w prawą stronę przesuwającego się ekranu. Twórcy przewidzieli kilka trybów zabawy. W klasycznym musimy przeżyć jak najdłużej nie tracąc życia. W Nightmare już od samego początku stawimy czoła wyjątkowo wymagającymi wrogom, w Endurance pokażemy jak długo jesteśmy w stanie wytrzymać, walcząc z coraz liczniejszymi hordami obcych, natomiast w Pacifism ominiemy niebezpieczeństwa nie oddając ani jednego strzału. W zabawie wieloosobowej uczestniczyć mogą maksymalnie cztery osoby. Nasze osiągnięcia porównamy z innymi dzięki sieciowym tablicom wyników.

Oprawa graficzna gry jest minimalistyczna, ale atakuje oczy gracza wieloma kolorami i intensywnymi efektami świetlnymi. Szybka muzyka towarzysząca nam podczas zabawy spełnia swoje zadanie i pasuje do rozgrywki.

Warto dodać, że wersja Big Sky Infinity na PlayStation 3 oraz PS Vicie są ze sobą kompatybilne, a grze mogą przenosić pomiędzy nimi zapisane stany gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Big Sky Infinity

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PS3
PSV