Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS4PSV
Okładka Resogun (PS3)

Resogun

Innowacyjny shoot 'em up, który stworzony został przez producentów serii Super Stardust. W trakcie gry wcielamy się w pilota statku kosmicznego walczącego z inwazją obcych. Tytuł posiada tryb multiplayer oraz pozwala na kooperację graczy.

Zręcznościowe | science fiction | multiplayer | shoot 'em up | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Resogun (PS3)

data premiery gry:

15lis2013

PS4

23gru2014

PSV PS3

Resogun to innowacyjna gra zręcznościowa z gatunku shoot 'em up. Za jej stworzenie odpowiada fińskie studio deweloperskie Housemarque, które powinno być świetnie znane posiadaczom konsol Sony. Zespół wyprodukował tytuły takie jak Dead Nation, Super Stardust HD oraz Super Stardust Delta. Resogun można uznać za duchowego następcę serii Super Stardust, zawierającego inspiracje i pomysły zaczerpnięte wprost z tradycyjnych japońskich dwuwymiarowych shoot 'em upów studia Cave (cykle DoDonPachi oraz Deathsmiles) oraz wielu innych gier arcade.

W trakcie rozgrywki pilotujemy jeden z kilku dostępnych małych statków kosmiczny, strzelając do pojazdów wrogo nastawionych kosmitów. Poruszamy się jedynie po dwumiarowym planie, mogąc regulować swoją wysokość oraz wybierając jeden z dwóch kierunków ruchu. Plansze wytyczono na planie okręgu i są one zamkniętymi arenami. Lecąc w lewo trafimy więc po pewnym czasie w miejsce, z którego wyruszyliśmy. Poza nacierającymi ze wszystkich stron przeciwnikami i różnego rodzaju minami czy przeszkodami, w każdej lokacji znajdziemy także kapsuły z rozbitkami. Zbieranie ich zapewni nam ulepszenia broni oraz tarczy. Produkcja posiada tryb multiplayer oraz kooperacji.

Kolorowa oprawa graficzna gry korzysta z mocy PlayStation 4, oślepiając gracza intensywnymi eksplozjami oraz efektami wystrzałów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Gry podobne do Resogun

Klasyfikacja PEGI Resogun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
PlayStation 4 - pierwsze opinie o konsoli i recenzje tytułów startowych
PlayStation 4 - pierwsze opinie o konsoli i recenzje tytułów startowych

wiadomość13 listopada 2013

W najbliższy piątek (15 listopada) w amerykańskich sklepach ruszy sprzedaż PlayStation 4. Część branżowych serwisów zdecydowała się już teraz zamieścić recenzje nowej konsoli oraz towarzyszących jej gier. Wygląda na to, że koncernowi Sony udało się trafić w gusta graczy.

PS4
PSV
PS3