Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2022, 20:48

autor: Entelarmer

Wiedźmin 3 wśród najczęściej pobieranych gier na PS4 w grudniu; Among Us liderem

Among Us dominowało w PlayStation Store w grudniu 2021 roku, ale i Wiedźmin 3 przyciągnął wielu nabywców.

Nie tylko w Polsce Wiedźmin 3: Dziki Gon wrócił na listę najczęściej kupowanych produkcji w ostatnich tygodniach. Trzecia część wirtualnej sagi Geralta była też jedną z najpopularniejszych gier na konsolę PlayStation 4 pobieranych z PlayStation Store w grudniu. W Europie rodzima produkcja zajęła 6. miejsce, a za oceanem – 11. Miesiąc wcześniej trzeci Wiedźmin załapał się na listę tylko na naszym kontynencie, zajmując 17. pozycję.

W obu regionach do pierwszej dziesiątki załapały się też stali goście tego typu zestawień, a więc serie Call of Duty, FIFA, Minecraft i, jak zawsze, najwyraźniej nieśmiertelne Grand Theft Auto V. Jednakże to nie żaden z tych gigantów lub któryś z tytułów ekskluzywnych cieszył się największą popularnością na PS4, a nawet na PS5. Pierwsze miejsce w Ameryce i Europie na obu konsolach zajęła ta sama gra: Among Us.

Oczywiście sukces tej niezależnej produkcji po części wynika z prostego faktu, że w połowie grudnia Among Us zadebiutowało na obu PlayStation (a także Xboxach One i Series X/S). Niemniej pokazuje to, że dzieło studia Innersloth nadal przyciąga graczy.

Z podobnych przyczyn w zestawieniu znalazł się inny głośny „indyk”. Mowa o Five Nights at Freddy’s: Security Breach, które mimo problemów technicznych zyskało uznanie graczy (vide oceny na Steamie).

PlayStation Store – 10 najczęściej pobieranych gier w Europie

#

PlayStation 4

PlayStation 5

1.

Among Us

Among Us

2.

FIFA 22

FIFA 22

3.

Call of Duty: Vanguard

Call of Duty: Vanguard

4.

Grand Theft Auto V

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

5.

Marvel’s Spider-Man

F1 2021

6.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Kena: Bridge of Spirits

7.

Minecraft

It Takes Two

8.

F1 2021

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

9.

Gran Turismo Sport

Battlefield 2042

10.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Far Cry 6

Co się tyczy produkcji na PlayStation VR, tu również ten sam tytuł rządził tak w Ameryce, jak i w Europie. Beat Saber nadal przyciąga tłumy, aczkolwiek polscy twórcy SUPERHOT i deweloperzy zabawnego symulatora pracy również nie mogą narzekać na zainteresowanie tymi tytułami lata po ich premierach.

To samo dotyczy Fortnite’a, nadal będącego niekwestionowanym liderem wśród gier free-to-play. O dziwo, w Europie 4. miejsce zajęło eFootball 2022, które po premierze zyskało sobie rozgłos… jako jedna z najgorszych (jeśli nie najgorsza) gra 2021 roku. Co prawda Konami nieco poprawiło tytuł i zapowiedziało wydanie „pełnej wersji” 1.0, ale dopiero na ten rok. Najwyraźniej niektórzy nie zamierzają tyle czekać i wolą już teraz zacząć przygodę.

PlayStation Store – najczęściej pobierane gry VR i darmowe z PSN w Europie

#

PSVR

Free-to-play

1.

Beat Saber

Fortnite

2.

Job Simulator

Rocket League

3.

SUPERHOT VR

Call of Duty: Warzone

4.

Creed: Rise to Glory

eFootball 2022

5.

Swordsman VR

Genshin Impact

6.

Marvel’s Iron Man VR

Rec Room

7.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Brawlhalla

8.

Doom 3: VR Edition

Apex Legends

9.

Doom VFR

Destiny 2

10.

PlayStation VR Worlds

Dauntless