Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4
Okładka Marvel's Spider-Man: Miles Morales (PC)
OkładkaMarvel's Spider-Man: Miles Morales (PC)

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Kontynuacja gry akcji pt. Spider-Man z 2018 roku. W Spider-Man: Miles Morales od studia Insomniac Games gracze wcielają się w tytułowego bohatera, który przejmuje po Peterze Parkerze schedę jako Człowiek-pająk.

Akcji | TPP | sandbox | komiksy | superbohaterowie | beat 'em up | Marvel Comics | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Premiera

12lis2020

PS5 PS4

lis2022

PC

Gry podobne do Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Batman: Arkham Knight

Catwoman

Spider-Man: The Movie

E3 2021

Spider-Man: Miles Morales to kontynuacja wydanej w 2018 roku gry akcji pod tytułem Spider-Man, będąca produkcją nieco mniejszego kalibru niż jej poprzedniczka. Za opracowaniem tego tytułu stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Insomniac Games.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Spider-Man: Miles Morales jest tytułowy nastolatek obdarzony nadnaturalnymi mocami. Protagonista musi przejąć schedę po Peterze Parkerze, pod którego nieobecność ma zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Jorku jako Człowiek-pająk. Nasz podopieczny szybko trafia w sam środek wojny pomiędzy zaawansowaną technologicznie grupą przestępców a korporacją energetyczną.

Gameplay

W grze Spider-Man: Miles Morales akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Autorzy oddają nam do dyspozycji znaną z pierwszego Spider-Mana wyspę Manhattan, którą tym razem możemy zobaczyć w zimowej odsłonie. Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, mapę przemierzamy, kołysząc się na pajęczynach, biegając po ścianach i przeskakując między budynkami.

Motorem gry są misje popychające opowieść do przodu, a towarzyszą im liczne zadania i aktywności poboczne. Ważną rolę odgrywają dynamiczne starcia, podczas których Miles robi użytek nie tylko z własnych pięści, lecz także korzysta z szeregu zaawansowanych gadżetów, wspomaga się pajęczyną oraz eliminuje wrogów przy pomocy swoich unikalnych, bioelektrycznych zdolności. Ponadto w grze nie brakuje sekcji skradankowych wymagających od nas dyskrecji, przemykania za plecami adwersarzy i unieszkodliwiania ich po cichu, a także widowiskowych pojedynków z bossami.

Technologie

Spider-Man: Miles Morales działa w oparciu o autorską technologię studia Insomniac Games. Silnik gry udoskonalono w taki sposób, by należycie wykorzystywał możliwości konsoli PlayStation 5. Na tej platformie omawiany tytuł nie tylko działa w rozdzielczości 4K i korzysta z ray tracingu oraz dźwięku 3D, lecz również może zostać uruchomiony w sześćdziesięciu klatkach na sekundę (po wybraniu specjalnego trybu). Ponadto produkcja robi użytek z unikalnych funkcji kontrolera DualSense, czyli haptycznych wibracji oraz adaptacyjnych spustów, a także korzysta z możliwości dysku SSD (to ostatnie objawia się głównie poprzez niemal natychmiastowe loadingi).

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 332 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS5
PS4
PC