Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5
Okładka Spider-Man: Miles Morales (PS5)

Spider-Man: Miles Morales PS5

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Kontynuacja gry akcji pt. Spider-Man z 2018 roku. W Spider-Man: Miles Morales od studia Insomniac Games gracze wcielają się w tytułowego bohatera, który przejmuje po Peterze Parkerze schedę jako Człowiek-pająk.

Akcji | TPP | sandbox | komiksy | superbohaterowie | Marvel Comics | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | Find Your Next Game

Sony PlayStation 5
Okładka Spider-Man: Miles Morales (PS5)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS5:

grudzień2020

Find Your Next Game 2020

Spider-Man: Miles Morales to będąca samodzielną produkcją kontynuacja wydanej w 2018 roku gry akcji pod tytułem Spider-Man. Za opracowaniem tego tytułu stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Insomniac Games.

Fabuła

Na grę Spider-Man: Miles Morales składa się opowieść poświęcona tytułowemu Milesowi Moralesowi, który przejmuje po swoim wielkim poprzedniku – Peterze Parkerze – obowiązki Człowieka-pająka. Protagonista trafia w sam środek wojny pomiędzy zaawansowaną technologicznie grupą przestępców a korporacją technologiczną.

Mechanika

W grze Spider-Man: Miles Morales akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Autorzy oddają nam do dyspozycji Nowy Jork, który swobodnie przemierzamy, kołysząc się na pajęczynach, biegając po ścianach i przeskakując między przeszkodami terenowymi. Motorem gry są misje popychające opowieść do przodu, a towarzyszą im liczne zadania i aktywności poboczne. Ważną rolę odgrywają też starcia z przeciwnikami, sekcje skradankowe (w których eliminujemy wrogów po cichu) oraz widowiskowe pojedynki z bossami.

Kwestie techniczne

Spider-Man: Miles Morales działa w oparciu o autorską technologię studia Insomniac Games. Silnik gry udoskonalono w taki sposób, by należycie wykorzystywał możliwości konsoli PlayStation 5, m.in. poprzez implementację ray tracingu i dźwięku 3D. Ponadto gra robi użytek z unikalnych funkcji kontrolera DualSense i dysku SSD (to ostatnie objawia się głównie poprzez niemal natychmiastowe loadingi).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Spider-Man: Miles Morales

16+

Sony prezentuje wygląd pudełek gier na PS5
Sony prezentuje wygląd pudełek gier na PS5

wiadomość9 lipca 2020

Sony właśnie oficjalnie pokazało, jak prezentować się będą pudełka gier na konsolę PlayStation 5. Udostępniono grafiki ukazujące okładkę jednego z tytułów ekskluzywnych - Spider-Man: Miles Morales.

Spiderman Miles Morales – nowe informacje o grze
Spiderman Miles Morales – nowe informacje o grze

wiadomość18 czerwca 2020

Studio Insomniac Games podzieliło się garścią szczegółów na temat swojego nowego dzieła, czyli gry Spider-Man: Miles Morales. Autorzy ujawnili co nieco na temat nowego bohatera i zimowej odsłony Nowego Jorku, po której przyjdzie nam hasać, a także uchylili rąbka tajemnicy o tym, co się stało z Peterem Parkerem.

Przeciek: w Spider-Man Miles Morales poznamy historię symbiotu
Przeciek: w Spider-Man Miles Morales poznamy historię symbiotu

wiadomość14 czerwca 2020

Potwierdziła się część przecieków sprzed dziewięciu miesięcy na temat nowej odsłony Spider-Mana. Ich autor podzielił się wtedy również szczegółami na temat produkcji, które teraz wydają się jeszcze bardziej prawdopodobne.

Insomniac wyjaśnia zamieszanie: Spider-Man Miles Morales to „samodzielna przygoda” [aktualizacja]
Insomniac wyjaśnia zamieszanie: Spider-Man Miles Morales to „samodzielna przygoda” [aktualizacja]

wiadomość12 czerwca 2020

Studio Insomniac Games zaprzeczyło pojawiającym się informacjom o tym, że Spider-Man: Miles Morales na PS5 będzie tylko rozszerzeniem do poprzedniej odsłony cyklu z 2018 roku.

Spiderman Miles Morales na PS5 jeszcze w tym roku
Spiderman Miles Morales na PS5 jeszcze w tym roku

wiadomość11 czerwca 2020

Pierwszą grą stworzoną przez studio Insomniac Games z myślą o konsoli PlayStation 5 będzie Spider-Man: Miles Morales. Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku jako tytuł startowy nowej platformy japońskiego giganta.