Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PS5XSXXONE
Okładka Gotham Knights (PC)

Gotham Knights

Gotham Knights to RPG akcji rozwijające pomysły z serii Batman: Arkham. Do wyboru są cztery postacie z unikalnymi zdolnościami, które eksplorują miasto o otwartej strukturze, wypełniają zadania oraz rozwijają swoje statystyki.

Akcji | TPP | sandbox | DC Comics | Batman | elementy RPG | komiksy | superbohaterowie | beat 'em up | kooperacja | przygodowe gry akcji | RPG akcji | Find Your Next Game

Okładka Gotham Knights (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gotham Knights to RPG akcji osadzone w uniwersum DC Comics. Produkcję opracowało znane z Batman: Arkham Origins studio Warner Bros. Games Montreal.

Fabuła

Fabularnie gra nie jest powiązana z serią Batman: Arkham. Gotham Knights pełnymi garściami czerpie z rozwiązań tego cyklu, ale prezentuje odmienną wersję miasta oraz zamieszkujących go postaci.

Fabuła gry zaczyna się dramatycznie. Przyjaciele Batmana otrzymują od niego wiadomość, przygotowaną na wypadek jego śmierci. Bez Mrocznego Rycerza miasto szybko ogarnia chaos, dlatego zadanie strzeżenia ulic spada na czwórkę jego wychowanków.

Kluczową rolę w scenariuszu odgrywa również organizacja znana jako Trybunał Sów, która w tajemnicy od stuleci kształtuje historię miasta Gotham. Jej członkowie preferują subtelne manipulacje, ale w razie potrzeby potrafią równie skutecznie stosować przemoc dzięki armii zabójców znanych jako Szpony. Podczas zabawy możemy zmierzyć się z klasycznymi superłotrami, takimi jak Pingwin, Two Face czy Mr. Freeze.

Mechanika

W Gotham Knights do wyboru są cztery postacie – Nightwing, Robin, Batgirl oraz Red Hood. Każda z nich posiada unikalny sprzęt i styl walki, jak również odrębne drzewka umiejętności oraz opcje ulepszenia kostiumów.

Większość mechaniki rozgrywki jest zręcznościowa. Gracz eksploruje świat i walczy z wrogami za pomocą dynamicznego systemu pozwalającego na korzystanie z bogatego wyboru technik specjalnych. Gra pozwala również stosować podejście skradankowe. Do tych typowych dla gier akcji rozwiązań dorzucono silne elementy RPG. Postacie i wrogowie mają poziomy określające ich siłę, a kluczową rolę odgrywa ulepszanie statystyk bohatera.

Gra wykorzystuje system skalowania wrogów. Oznacza to, że ich poziom doświadczenia jest dopasowany do tego, jaki ma nasza postać. Co jednak ciekawe, rozwój nieprzyjaciół skutkuje nie tylko wzmocnieniem ich statystyk. Zyskują oni również nowe zdolności i ataki.

Gotham Knights to gra z otwartym światem, więc otrzymujemy pełną swobodę zwiedzania tytułowej metropolii. Miasto możemy eksplorować nie tylko pieszo, ale również za pomocą motocykli. Pomiędzy misjami powracamy do tajnej bazy Belfry, ukrytej w Wayne Tower, czyli wieży stanowiącej najwyższy budynek w Gotham.

Tryby gry

Gra pozwala na zabawę samotnie lub w trybie kooperacji dla dwóch graczy. W przypadku rozgrywki solo możemy swobodnie zmieniać kierowaną przez nas postać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 250 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gotham Knights

16+

Gotham Knights - szczegóły systemu progresji oraz żyjącego świata
Gotham Knights - szczegóły systemu progresji oraz żyjącego świata

wiadomość7 września 2020

Studio Warner Bros. Games Montreal podzieliło się kolejnymi informacjami na temat Gotham Knights. W artykule na oficjalnym blogu PlayStation wspomniano m.in. o systemie progresji oraz otwartym, żyjącym mieście, w którym spotkamy nie tylko przestępców i policjantów.

Gotham Knights to nie gra-usługa. Twórcy ujawnili nowe informacje
Gotham Knights to nie gra-usługa. Twórcy ujawnili nowe informacje

wiadomość27 sierpnia 2020

Studio Warner Bros. Games Montreal ujawniło nowe konkrety odnośnie Gotham Knights. Dowiedzieliśmy się sporo rzeczy o systemie walki, mechanice poziomów doświadczenia, rozwoju bohaterów oraz strukturze świata.

Zapowiedziano Gotham Knights. Batman nie będzie grywalną postacią
Zapowiedziano Gotham Knights. Batman nie będzie grywalną postacią

wiadomość23 sierpnia 2020

Znane z Batman: Arkham Origins studio Warner Bros. Games Montreal oficjalnie ujawniło grę Gotham Knights. Zaprezentowano zwiastun i obszerny gameplay.

Batman: Gotham Knights z dwoma kolejnymi teaserami. Batgirl i Two Face w grze
Batman: Gotham Knights z dwoma kolejnymi teaserami. Batgirl i Two Face w grze

wiadomość18 sierpnia 2020

Warner Bros. Games Montreal opublikowało w sieci kolejny teaser dotyczący, jeśli wierzyć doniesieniom, nowej gry z Batmanem w roli głównej. Ponadto fani zdążyli rozszyfrować treść jutrzejszej łamigłówki.

Warner Bros. teasuje Batman: Gotham Knights. Przygotuj się na więcej szczegółów
Warner Bros. teasuje Batman: Gotham Knights. Przygotuj się na więcej szczegółów

wiadomość17 sierpnia 2020

WB Games Montreal teasuje nową produkcję. Na Twitterze opublikowany został tajemniczy materiał zawierający zaszyfrowaną wiadomość. Uruchomiono także stronę internetową, na której trwa odliczanie mające skończyć się jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego. Według poszlak, zapowiadanym tytułem jest Batman: Gotham Knights.

PC
PS4
XONE
PS5
XSX