Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PS5PCXONEXSX
Okładka Marvel's Avengers (PS4)

Marvel's Avengers

Stworzona przez studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal, a wydana przez Square-Enix kooperacyjna gra akcji TPP osadzona w uniwersum Marvela. Marvel's Avengers pozwala pokierować takimi postaciami jak Iron Man, Kapitan Ameryka czy Czarna Wdowa.

Akcji | TPP | science fiction | komiksy | superbohaterowie | beat 'em up | multiplayer | kooperacja | Marvel Comics | Find Your Next Game

Okładka Marvel's Avengers (PS4)

data premiery gry:

4wrz2020za 26dni

PC XONE PS4

gru2020

PS5 XSX
Find Your Next Game 2020

Marvel's Avengers to przygodowa gra akcji, osadzona w uniwersum Marvela. Tytuł funkcjonuje w modelu gry-usługi i jest stale rozwijany oraz uzupełniany o nową zawartość. Produkcja powstała w wyniku współpracy studiów Crystal Dynamics i Eidos-Montréal, wydania podjęła się natomiast firma Square-Enix.

Fabuła

Historia przedstawiona w Marvel's Avengers rozpoczyna się w tzw. Dniu A, kiedy to następuje otwarcie nowej, zaawansowanej technologicznie siedziby Avengers w San Francisco. Uroczystość prowadzi grupa superbohaterów: Thor, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa. Całe to wydarzenie kończy się katastrofą – seria wybuchów niszczy dużą część miasta, a winą obarczeni zostają herosi. Drużyna bohaterów rozpada się, Kapitan Ameryka zostaje uznany za martwego, a reszta Mścicieli w samotności próbuje poradzić sobie z konsekwencjami tragedii. Nowe zagrożenie sprawia jednak, że herosi muszą na nowo połączyć siły i stawić czoła potężnej organizacji AIM.

Mechanika

Marvel's Avengers jest klasycznym przedstawicielem gatunku przygodowych gier akcji. Zabawa skupia się na eksploracji kolejnych etapów i walce z przeciwnikami. Twórcy zadbali, by każdy heros atakował w sposób charakterystyczny dla jego komiksowego odpowiednika. Sprawia to, że rozgrywka się zmienia wraz z kontrolowanym bohaterem. W tytule zaimplementowany został także rozbudowany system rozwoju postaci. Wraz z postępem odblokowywane są nowe zdolności i ekwipunek, co umożliwia stałe zwiększanie skuteczności herosów. Dodatkowo w grze znaleźć można różnego rodzaju przedmioty kosmetyczne, które pozwalają na personalizację poszczególnych bohaterów.

Tryby gry

W misjach fabularnych Marvel's Avengers umożliwia zabawę w trybie single player. Twórcy pozwolili jednak także na zabawę w kooperacji w zespole złożonym maksymalnie z czterech osób w specjalnie przeznaczonych dla tego celu operacjach.

Kwestie techniczne

W Marvel's Avengers zadbano o to, by bohaterowie mieli wygląd zbliżony do komiksowych odpowiedników – nie wzorowano się więc na kreacjach aktorów z niezwykle popularnego Kinowego Uniwersum Marvela (MCU).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1147 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Marvel's Avengers

Wymagania wiekowe Marvel's Avengers

16+

Spider-Man trafi do Marvel's Avengers, ale tylko na PS4 i PS5
Spider-Man trafi do Marvel's Avengers, ale tylko na PS4 i PS5

wiadomość3 sierpnia 2020

Sony ogłosiło, że w 2021 roku w Marvel's Avengers pojawi się Spider-Man. Bohater ten ma stanowić zawartość ekskluzywną dla konsol z rodziny PlayStation.

Marvel's Avengers - przebieranie herosów i nowe informacje o grze
Marvel's Avengers - przebieranie herosów i nowe informacje o grze

wiadomość3 sierpnia 2020

Crystal Dynamics podzieliło się szczegółami dotyczącymi nadchodzącej gry Marvel’s Avengers. Studio za pośrednictwem serwisu Reddit opowiedziało o trybach rozgrywki, mechanikach oraz umiejętnościach.

Szczegóły bety Marvel’s Avengers, nowy gameplay oraz współpraca z Fortnite
Szczegóły bety Marvel’s Avengers, nowy gameplay oraz współpraca z Fortnite

wiadomość29 lipca 2020

Zgodnie z obietnicami Square Enix przedstawiło dziś nowy zapis rozgrywki z Marvel’s Avengers oraz szczegóły zamkniętych i otwartych testów beta produkcji, które odbędą się w sierpniu. Przy okazji deweloperzy zapowiedzieli także kolejną grywalną postać w pełnej wersji tytułu oraz promocyjną współpracę z Fortnite.

Wkrótce otwarta beta Marvel’s Avengers i nowy gameplay
Wkrótce otwarta beta Marvel’s Avengers i nowy gameplay

wiadomość15 lipca 2020

Firma Square Enix zapowiedziała beta-testy Marvel's Avengers. Gra będzie dostępna do sprawdzenia dla wszystkich od sierpnia. Natomiast jeszcze w tym miesiącu zobaczymy kolejny pokaz rozgrywki.

Marvel's Avengers - stream z gameplayem [Aktualizacja]
Marvel's Avengers - stream z gameplayem [Aktualizacja]

wiadomość24 czerwca 2020

Firma Square Enix i studio Crystal Dynamics zorganizowały stream, podczas którego mogliśmy obejrzeć rozgrywkę z projektu Marvel’s Avengers.

PC
XONE
PS4
PS5
XSX