Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Marvel's Avengers (PC)

Marvel's Avengers

Stworzona przez studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal, a wydana przez Square-Enix kooperacyjna gra akcji TPP osadzona w uniwersum Marvela. Marvel's Avengers pozwala pokierować takimi postaciami jak Iron Man, Kapitan Ameryka czy Czarna Wdowa.

Akcji | TPP | komiksy | superbohaterowie | kooperacja | Marvel Comics

Okładka Marvel's Avengers (PC)

data premiery gry:

15maj2020za 324dni

PC XONE PS4

Marvel's Avengers to przygodowa gra akcji osadzona w uniwersum Marvela. Tytuł funkcjonuje w modelu gry-usługi i jest stale rozwijany i uzupełniany o nową zawartość. Produkcja powstała w wyniku współpracy studiów Crystal Dynamics i Eidos-Montréal. Wydania podjęło się natomiast Square-Enix.

Fabuła

Cała historia opisana w Marvel's Avengers rozpoczyna się w tzw. Dniu A, kiedy to następuje otwarcie nowej, zaawansowanej technologicznie siedziby Avengers w San Francisco. Uroczystość prowadzi grupa superbohaterów: Thor, Iron Man, Hulk, Kapitan Ameryka i Czarna Wdowa. Całe to wydarzenie kończy się tragicznie – seria wybuchów niszczy ośrodek, a winą obarczeni zostają herosi.

Akcja, w której gracz bierze udział ma miejsce 5 lat po tych wydarzeniach. Wszyscy bohaterowie ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Nowe zagrożenie sprawia jednak, że poszukiwani herosi stają się jedyną szansą na ocalenie ludzkości.

Mechanika

Marvel's Avengers jest klasycznym przedstawicielem gatunku przygodowych gier akcji. Zabawa skupia się na eksploracji kolejnych etapów i walce z przeciwnikami. Twórcy zadbali, by każdy heros atakował w sposób charakterystyczny dla jego komiksowego odpowiednika. Sprawa to, że rozgrywka się zmienia wraz z kontrolowanym bohaterem.

W tytule zaimplementowany został także system rozwoju postaci. Wraz z postępem odblokowywane są nowe zdolności i ekwipunek, co umożliwia stałe zwiększanie skuteczności herosów. Dodatkowo w grze znaleźć można różnego rodzaju przedmioty kosmetyczne, które umożliwiają personalizację bohaterów.

Tryby gry

Marvel's Avengers umożliwia zabawę w trybie single player lub w maksymalnie czteroosobowej kooperacji.

Kwestie techniczne

W Marvel's Avengers zadbano o to, by bohaterowie mieli wygląd zbliżony do komiksowych odpowiedników – nie wzorowano się na kreacjach aktorów z niezwykle popularnego Kinowego Uniwersum Marvela (MCU).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Gry podobne do Marvel's Avengers

Wymagania wiekowe Marvel's Avengers

16+

Marvel's Avengers stawia na single player
Marvel's Avengers stawia na single player

wiadomość24 czerwca 2019

Pojawiają się kolejne informacje na temat Marvel's Avengers. Przedstawiciele studia Crystal Dynamics potwierdzili, że całą grę ukończymy bez łączenia się z Internetem, a nowi bohaterowie i lokacje będą udostępniane za darmo.

Nowe informacje na temat Marvel’s Avengers od Square Enix
Nowe informacje na temat Marvel’s Avengers od Square Enix

wiadomość12 czerwca 2019

W czasie targów E3 2019 wydawca Square Enix przygotował zamknięty pokaz, na którym zaprezentował obszerny fragment rozgrywki z Marvel’s Avengers. Dzięki relacji dziennikarzy poznaliśmy sporo nowych detali na temat omawianej produkcji.

Marvel's Avengers - data premiery i pierwszy zwiastun
Marvel's Avengers - data premiery i pierwszy zwiastun

wiadomość11 czerwca 2019

Podczas konferencji Square Enix na E3 2019 ujawniono datę premiery gry Marvel's Avengers. Produkcja otrzymała także pierwszy zwiastun, na którym mogliśmy zobaczyć elementy rozgrywki.

Marvel’s Avengers ukaże się najpewniej dopiero w 2020 roku
Marvel’s Avengers ukaże się najpewniej dopiero w 2020 roku

wiadomość5 czerwca 2019

Na największe produkcje firmy Square Enix, w tym Marvel’s Avengers i Final Fantasy VII Remake, poczekamy najpewniej do przyszłego roku. Wydawca chce bowiem uniknąć walki o klienta z superprodukcjami konkurencji.

Marvel’s Avengers z czteroosobowym trybem kooperacyjnym
Marvel’s Avengers z czteroosobowym trybem kooperacyjnym

wiadomość31 maja 2019

Redaktorzy serwisu PC Gamer dotarli do wpisu opublikowanego na stronie targów E3, który sugeruje, że w grze Marvel’s Avengers znajdziemy czteroosobowy tryb kooperacyjny. Tytuł zostanie oficjalnie zaprezentowany w czasie wspomnianej imprezy.

PC
XONE
PS4