Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Spider-Man (PS4)

Spider-Man PS4

Marvel's Spider-Man

Przygodowa gra akcji z otwartym światem opracowana przez studio Insomniac Games. Gracz wciela się w tytułowego Człowieka-Pająka stawiającego czoła przedstawicielom przestępczego światka trzęsącego Nowym Jorkiem.

Akcji | TPP | sandbox | komiksy | superbohaterowie | Spider-Man | Marvel Comics | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Spider-Man (PS4)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

7września2018

7września2018

pudełko PL

7września2018

PSN

Spider-Man to kolejna produkcja studia Insomniac Games, znanego z wielu rozmaitych tytułów – od serii platformówek akcji Ratchet & Clank, przez zwariowane Sunset Overdrive, aż po strzelanki z cyklu Resistance. Tym razem uzdolnieni deweloperzy postanowili zmierzyć się z legendarnym superbohaterem Spider-Manem. Produkcja o właśnie takim tytule reprezentuje gatunek przygodowych gier akcji TPP.

Fabuła

Historia opowiadana w grze Spider-Man nie jest bezpośrednią adaptacją komiksowych przygód czy tych znanych z filmów. Studio Insomniac Games zatroszczyło się o zupełnie nową fabułę, ale występują w niej klasyczne elementy (podwójne życie Petera Parkera) oraz znane postacie.

Mechanika

Spider-Man to trzecioosobowa gra akcji, którą najłatwiej porównać do serii Batman: Arkham, zwłaszcza w kwestii płynnej i efektownej walki. Starcia są jedną z głównych atrakcji produkcji. Bohater wykorzystuje pięści, nogi, pajęczynę oraz elementy otoczenia. Może więc np. chwycić pajęczyną znajdujący się niedaleko worek z piaskiem i cisnąć nim w oponenta czy też wyrzucić wroga w powietrze i przykleić go do pobliskiej ściany. Da się także strzelać i zastawiać pułapki, które przydają się np. podczas sekwencji skradankowych, w trakcie których zamiast wdawać się w bezpośredni konflikt, po cichu przemieszczamy się po ścianach, eliminując po drodze kolejnych bandziorów.

Akcja Spider-Man rozgrywka się w Nowym Jorku, więc w grze nie brakuje eksploracji. Człowiek-Pająk potrafi bez problemu chodzić, a nawet biegać po pionowych ścianach, używać pajęczyny do kołysania się i szybszego przemieszczania się na większe odległości itd.

Tytuł jest bardzo widowiskowy, nie tylko ze względu na akrobatyczne zdolności Spider-Mana, ale także przez sekwencje QTE. W trakcie tego typu wyreżyserowanych scen oglądamy najbardziej szalone akcje, na które wpływamy, wciskając odpowiednie przyciski w wybranych momentach.

Kwestie techniczne

Spider-Man wyciska z konsoli sporo mocy, dzięki czemu na ekranie telewizora oglądamy świetnie animowanego Człowieka-Pająka oraz jego przeciwników, a sam Nowy Jork również robi niemałe wrażenie. Dodatkowo gra korzysta z możliwości oferowanych przez PlayStation 4 Pro (wyższa rozdzielczość, ładniejsze tekstury itd.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 2317 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 522 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 289,00 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Spider-Man

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
Recenzja gry Marvel's Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie

Recenzja 4 września 2018, 16:00

Dobry przykład stanowi robienie zdjęć kultowych lokacji. Obiektyw aparatu wystarczy skierować we właściwą stronę, nie trzeba mordować się z perfekcyjnym ustawieniem postaci. W rezultacie zaliczone zostanie zarówno zdjęcie pomnika, który jest w dużej części zasłonięty przez drzewo, jak i fotka schodów, prowadzących do zabytkowego budynku, zamiast jego urokliwej fasady. Jedyną trudniejszą aktywnością jest tak naprawdę likwidacja baz pełnych wrogów, gdzie rywale atakują falami. Tutaj gra nie ma litości, bo bić się w Spider-Manie należy się nauczyć, i to szybko.