Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2022, 08:52

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, McPixel 3, American Truck Simulator – Texas, Floodland, Pentiment, Somerville czy The Dark Pictures: The Devil in Me.

Źrodło fot. Sony
i

Zapraszamy do lektury przeglądu najważniejszych premier na Steamie w okresie od 14 do 20 listopada. Najbliższe dni znowu nie pozwolą nam się nudzić.

W tym tygodniu czeka nas premiera pecetowej wersji konsolowego przeboju firmy Sony oraz wyczekiwanej przygodówki studia znanego głównie z RPG-ów. Na brak wrażeń nie będą mogli również narzekać fani horrorów i platformówek.

Premiera tygodnia to Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (18 listopada)

Na najważniejszą premierę tygodnia wytypowaliśmy Marvel’s Spider-Man: Miles Morales. To konwersja przeboju z konsol PlayStation sprzed dwóch lat, który pozwala na wcielenie się w tytułowego nastolatka.

Gra zaoferuje obszerną kampanię, odmieniony, bo zimowy Nowy Jork oraz zmienioną rozgrywkę, a to dzięki dodatkowym mocom Milesa, którymi nie dysponował Peter Parker.

Pecetowa wersja Marvel's Spider-Man spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród użytkowników Steama (96% ocen graczy jest pozytywnych), więc przygody Milesa powinny cieszyć się dużą popularnością na PC.

 1. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales na Steamie
 2. Recenzja gry Spider-Man: Miles Morales – wejście z hukiem w nową generację

Najważniejsze premiery na Steamie: 14-20 listopada 2022 roku

14 listopada

Arcane Waters

Dzisiaj zagramy w Arcane Waters. To sieciowe RPG wykonane w pixelartowej stylistyce, w którym wcielimy się w piratów. Będziemy mogli zarówno rywalizować z innymi graczami, jak i bawić się z nimi w kooperacji.

 1. Arcane Waters na Steamie

Beat Hazard 3

Fani shoot'em upów z niecierpliwością wypatrują premiery Beat Hazard 3, czyli najnowszej odsłony serii łączącej mechanizmy strzelanki z elementami gry rytmicznej.

Poprzednia odsłona cyklu, Beat Hazard 2, ma 90% pozytywnych ocen na Steamie, więc liczymy, że „trójka” będzie równie udana.

 1. Beat Hazard 3 na Steamie

Flat Eye

Flat Eye to gra z pogranicza strategii i symulacji, w której zajmiemy się zarządzaniem supernowoczesną stacją technologiczną.

Produkcja duży nacisk położy na fabułę. Poza managerskimi zadaniami będziemy również poznawali osobiste historię pracowników oraz klientów.

 1. Flat Eye na Steamie
Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #1
Źródło fot. Raw Fury.

McPixel 3

Za kilka godzin ukaże się również McPixel 3, czyli trzecia, a właściciwe druga część wyśmienitego cyklu humorystycznych przygodówek autorstwa polskiego dewelopera – Sosa Sosowskiego.

Na przejście czeka tym razem ponad sto krótkich scenek. Większość z nich przetestuje nasz spryt, ale nie zabraknie również zręcznościowych minigier.

 1. McPixel 3 na Steamie

Monuments Flipper

Żaden tydzień nie może się obyć bez jakiegoś dziwnego symulatora. Tym razem będziemy mogli zagrać w Monuments Flipper. To zainspirowana popularnym House Flipper gra, w której wcielimy się w konserwatora zabytków. Naszym zadaniem będzie przywracanie świetności starym podniszczonym budowlom. Przy okazji poszerzymy naszą wiedzę historyczną.

 1. Monuments Flipper na Steamie
Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #2
Źródło fot. Games Incubator i PlayWay S.A.

The Oregon Trail

Dzisiaj ukaże się również The Oregon Trail, czyli najnowsze wcielenie popularnej marki, pozwalającej na pokierowanie rodziną pionierów w XIX-wiecznej Ameryce.

Gra zbudowana zostanie na fundamentach klasycznego pierwowzoru, ale wszystkie jej elementy i mechanizmy zostaną znacząco rozbudowane. Otrzymamy piętnaście różnych podróży z miasta do celu, wiele questów, rozszerzoną symulację zdrowia postaci oraz dodatkowe minigierki.

 1. The Oregon Trail na Steamie
Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #3
Źródło fot. Gameloft.

We Who Are About To Die

Z kolei We Who Are About To Die to RPG akcji z elementami roguelike, który pozwoli na wcielenie się w rzymskiego gladiatora.

Produkcja zaoferuje wymagający system walki, dający pełną swobodę wyboru kierunku ataków, w którym kluczową rolę odegra fizyka. Poza potyczkami zajmiemy się również zarządzaniem karierą naszego gladiatora.

 1. We Who Are About To Die na Steamie

15 listopada

American Truck Simulator – Texas

W tym tygodniu ukaże się dodatek Texas do popularnego American Truck Simulator. Zgodnie z tytułem, rozszerzenie wprowadzi do gry nowy stan, wiernie oddając jego realia – zarówno pod względem krajobrazów, jak i działających w tym regionie firm.

 1. American Truck Simulator – Texas na Steamie
Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #4
Źródło fot. SCS Software.

Bendy and the Dark Revival

Bendy and the Dark Revival to survival horror z perspektywą pierwszoosobową, w którym wcielimy się w kobietę uwięzioną w opanowanym przez przerażające monstra studiu animacji.

Poprzednia odsłona serii, czyli Bendy and the Ink Machine została przyjęta bardzo ciepło – na Steamie ma 89% pozytywnych ocen.

 1. Bendy and the Dark Revival na Steamie

Bound by Blades

Bound by Blades to zainspirowana serią Monster Hunter gra RPG akcji w realiach fantasy, w której esencją rozgrywki są starcia z bossami.

Tym, czym produkcja będzie się różniła od tego cyklu firmy Capcom, jest oprawa – Bound by Blades postawi bowiem na baśniową grafikę 2D.

 1. Bound by Blades na Steamie

Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #5

Źrodło fot. Assemble Entertainment

Farming Simulator 22 – Platinum Expansion

Z kolei fani gry Farming Simulator 22 mogą wypatrywać premiery dużego dodatku Platinum Expansion. Rozszerzenie zaoferuje m.in. ponad 40 nowych maszyn, a także niedostępną wcześniej mapę.

 1. Farming Simulator 22 – Platinum Expansion na Steamie

Floodland

Intrygująco zapowiada się również Floodland, czyli gra strategiczna, w której zajmiemy się budową społeczności ocalałych po katastrofie klimatycznej.

Za projekt odpowiada polskie studio Vile Monarch, mające na koncie gry Growing Up i Weedcraft Inc. oraz serię Oh...Sir!.

 1. Floodland na Steamie
Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #6
Źrodło fot. Ravenscourt.

Pentiment

Najważniejszą przygodówkową premierą tygodnia powinno okazać się Pentiment. Gra przeniesie nas do XVI-wiecznych Niemiec i obsadzi w roli artysty, próbującego rozwikłać sprawę trwającej 25 lat serii morderstw.

Za projekt odpowiada specjalizujące się w RPG-ach studio Obsidian Entertainment. Uwagę zwraca również atrakcyjny i mocno nietypowy styl graficzny, zainspirowany sztuką średniowiecza.

 1. Pentiment na Steamie

RWBY: Arrowfell

Dla fanów wymagających platformówek ciekawą propozycją powinno okazać się RWBY: Arrowfell. To gra typu metroidvania oparta na licencji popularnej serii animowanej.

Sporo obiecujemy sobie po tej produkcji, gdyż odpowiada za nią studio WayForward, mające na koncie takie perełki, jak The Mummy Demastered oraz serię Shantae. Ten zespół pokazał, że wie, jak tworzyć wyśmienite platformówki.

 1. RWBY: Arrowfell na Steamie
Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #7
Źródło fot. WayForward.

Somerville

We wtorek na rynku zadebiutuje Somerville. To platformówka 2.5D z mocnymi elementami przygodowymi, która opowie historię grupy osób, próbujących przetrwać inwazję obcych na Ziemię.

To debiutancki projekt studia Jumpship założonego przez Dino Patti’ego, czyli jednego ze współautorów bestsellerowych Inside oraz Limbo.

 1. Somerville na Steamie

16 listopada

Monochrome Mobius: Rights and Wrongs Forgotten

Dla fanów jRPG-ów największą gratką tygodnia powinno okazać się Monochrome Mobius: Rights and Wrongs Forgotten, czyli nowa odsłona popularnej marki Utawarerumono.

Tradycyjnie otrzymamy obszerną fabułę i turowy system walki. Nowością będzie możliwość swobodnej eksploracji trójwymiarowego świata, dzięki czemu gra przeobrazi się w pełnoprawne RPG (poprzednie części były hybrydami strategii i powieści wizualnych).

 1. Monochrome Mobius: Rights and Wrongs Forgotten na Steamie
Nowości na Steam, a wśród nich przebój Marvela z PlayStation i gra Obsidian Entertainment - ilustracja #8
Źródło fot. DMM GAMES.

17 listopada

Crysis 2 Remastered i Crysis 3 Remastered

W czwartek na Steam trafią gry Crysis 2 Remastered i Crysis 3 Remastered, czyli odświeżone wersje popularnych pierwszoosobowych strzelanek studia Crytek.

Obie produkcje zadebiutowały na PC już w zeszłym roku, ale do tej pory były exclusive’ami serwisu Epic Games Store.

 1. Crysis 2 Remastered na Steamie
 2. Crysis 3 Remastered na Steamie

Nobody: The Turnaround

Nobody: The Turnaround ma zaoferować realistyczne podejście do tematyki symulacji życia. Gracz będzie musiał przetrwać w alternatywnej rzeczywistości, gdzie zajmiemy się m.in. podejmowaniem się różnych prac, zarabianiem na swoje utrzymanie oraz radzeniem sobie z różnymi chorobami.

Pomysł jest ciekawie zrealizowany, o czym możecie przekonać się dzięki obszernemu demu dostępnemu na Steam.

 1. Nobody: The Turnaround na Steamie

18 listopada

The Dark Pictures: The Devil in Me

Obok Pentiment inną dużą przygodówkową premierą tygodnia będzie The Dark Pictures: The Devil in Me. To najnowsza odsłona cyklu narracyjnych horrorów studia Supermassive Games.

W tej części antologii pokierujemy ofiarami uwięzionymi w replice domu morderstw słynnego amerykańskiego seryjnego zabójcy H.H. Holmesa.

 1. The Dark Pictures: The Devil in Me na Steamie