Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Weedcraft Inc (PC)

Weedcraft Inc PC

Strategia ekonomiczna od polskiego studia Vile Monarch, w której zajmujemy się produkcją i dystrybucją marihuany we współczesnych Stanach Zjednoczonych. Podczas zabawy musimy hodować rośliny, zarządzać personelem, obsługiwać klientów oraz radzić sobie z konkurencją i politykami.

Strategiczne | ekonomiczne | polskie | indie

PC Windows
Okładka Weedcraft Inc (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia2019

11kwietnia2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Weedcraft Inc to strategia ekonomiczna traktująca o produkcji i dystrybucji marihuany. Projekt opracowało warszawskie studio Vile Monarch, mające na koncie takie tytuły jak Oh...Sir!! The Insult Simulator czy Crush Your Enemies.

Mechanika

Akcja gry toczy się współcześnie w Stanach Zjednoczonych. Gracz obejmuje kontrolę nad nowo otwartą firmą zajmującą się sprzedażą marihuany. Weedcraft Inc pochodzi do tej tematyki w sposób kompleksowy, pozwalając nam sprawdzić się w każdym aspekcie tego biznesu.

Podczas zabawy gracz musi uprawiać konopie, starając się odkryć najbardziej efektywne metody i krzyżować ich odmiany, aby stworzyć warianty skrojone pod gust coraz bardziej wymagającej klienteli. Do naszych obowiązków należy także dystrybucja produktu, zatrudnianie personelu i walka z konkurencją.

Odnoszenie sukcesów nie jest łatwe, gdyż jak na strategię ekonomiczną przystało, gracz musi nauczyć się odpowiednio bilansować wydatki z przychodami. Dużych problemów biznesowi przysparzają także policjanci; na szczęście w grze nie zabrakło nielegalnych metod ułatwiania sobie życia, np. przez łapówki czy szantaże. Dodatkowych atrakcji dostarcza zmieniający się system prawny – inaczej zarządzamy firmą, gdy dozwolony jest tylko handel marihuaną medyczną, a inaczej, gdy dopuszczone zostaje używanie rekreacyjne; możemy także wpływać na ustawodawstwo. Podczas zabawy kształtujemy także relacje z bogatą galerią postaci.

Podczas zabawy gracze mają sporą swobodę działania. Możliwe jest tak omijanie prawa i rozwijanie biznesu bez uwagi na koszty społeczne, jak i próba w pełni legalnej działalności. Weedcraft Inc oferuje dwa scenariusze, które różnią się od siebie poziomem trudności.

Kwestie techniczne

Weedcraft Inc oferuje miłą dla oka grafikę wykonaną w lekko karykaturalnym, kreskówkowym stylu. Ciekawym elementem jest ścieżka dźwiękowa. Vile Monarch zaangażowało do prac nad nią uznanych polskich producentów hiphopowych, takich jak DJ Eprom (Sztigar Bonko, współpraca z Fiszem i Emade, czy Tym Typem Mesem) oraz ES.CE.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4,8+ GB

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Weedcraft Inc

Wymagania wiekowe Weedcraft Inc

16+

Wymagania sprzętowe Weedcraft Inc

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4160 3.6 GHz / AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / 2 GB Radeon R7 260X lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-6700 3.4 GHz / AMD FX-9370 4.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Weedcraft Inc – Polacy tworzą strategię o handlu marihuaną
Weedcraft Inc – Polacy tworzą strategię o handlu marihuaną

wiadomość2 października 2018

Polskie studio Vile Monarch, mające na koncie m.in. Oh...Sir!! The Insult Simulator, pracuje nad Weedcraft Inc, czyli strategią traktującą o produkcji i dystrybucji marihuany.