Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCXONESwitch
Okładka Spacebase Startopia (PS4)

Spacebase Startopia

Spacebase Startopia to strategia ekonomiczna twórców serii Dungeons, w której zarządzamy stacją kosmiczną. Musimy rozwijać pokłady, gromadzić surowce, ulepszać technologie, dbać o potrzeby mieszkańców oraz walczyć z agresorami za pomocą mechów.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | multiplayer | kooperacja | bazy kosmiczne

Okładka Spacebase Startopia (PS4)

data premiery gry:

Spacebase Startopia to strategia ekonomiczna w klimatach science fiction. Projekt opracowało studio Realmforge znane z serii Dungeons. Produkcja stanowi kontynuację gry Startopia autorstwa nieistniejącego już zespołu Mucky Foot.

Fabuła

W grze wcielamy się w dowódcę tytułowej stacji kosmicznej, która przez ostatnie siedemnaście lat była nieużywana. Stanowisko to zdobywamy przez przypadek, gdyż pokładowa sztuczna inteligencja, znana jako VAL, uznaje nas za jedyną racjonalną formę życia w sektorze.

Naszym celem jest uczynienie z Starbase Startopia najlepszego miejsca do handlu i turystyki w całej galaktyce oraz uniknięcie losu poprzedniego dowódcy, który zniknął bez śladu po kontakcie z przypominająca wielkie robaki obcą rasą.

Mechanika

Spacebase Startopia to klasycznie zrealizowana strategia ekonomiczna. Naszym zadaniem jest więc zarządzanie stacją, jej rozbudowa i ulepszanie, zarabianie pieniędzy oraz dbanie o zadowolenie mieszkańców. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym.

Stacja dzieli się na trzy poziomy. Sub Deck zawiera pomieszczenia z urządzeniami niezbędnymi do podtrzymywania życia na pokładzie. Fun Deck to miejsce służące do zabawiania mieszańców i gości, a Bio Deck zapewnia rośliny i inne przydatne surowce. Każdy poziom możemy ulepszać, modernizując wykorzystywane w nim technologie oraz stawiając nowe pomieszczenia.

Na stacji przebywa osiem obcych ras, z których każda posiada unikalne potrzeby i preferencje. Dodatkową atrakcją jest fakt, że nie jesteśmy sami na pokładzie Starbase Startopia – mamy rywali, z którymi możemy handlować lub przypuścić na nich atak po skonstruowaniu armii mechów. Te maszyny przydają nam się również podczas abordaży przez piratów oraz do odpierania ataków różnych wrogich grup zamieszkujących ten sektor galaktyki.

Tryby gry

Spacebase Startopia oferuje kampanię fabularną z dziesięcioma w pełni zdubbingowanymi, obszernymi misjami. Dostępny jest również tryb sandboksowy, który możemy w dużym stopniu skonfigurować.

Do tego dochodzi opcja rozgrywek multiplayer. Gra pozwala zarówno na kooperacyjną zabawę, jak i rywalizowanie z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Spacebase Startopia posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w pełnej humoru, lekko kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Spacebase Startopia

Wymagania wiekowe Spacebase Startopia

12+

PC
PS4
XONE
Switch