Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchANDiOSPC
Okładka Crush Your Enemies (Switch)

Crush Your Enemies

Humorystyczny RTS polskiego studia Vile Monarch. Crush Your Enemies zaprasza nas do magicznej krainy Generia. Gracz obejmuje dowództwo nad bandą barbarzyńców, którzy postanawiają najechać ją i wymordować jej mieszkańców.

Strategiczne | fantasy | RTS | humorystyczne | polskie | indie

Okładka Crush Your Enemies (Switch)

data premiery gry:

13lip2016

PC AND iOS

2sie2018

Switch

Crush Your Enemies to zabawna strategia czasu rzeczywistego. Grę opracowało polskie studio Vile Monarch założone przez byłych pracowników firmy 11-bit, którzy odegrali kluczowe role przy produkcji Sleepwalker’s Journey i This War of Mine.

Fabuła

Autorzy nie silili się na rozbudowaną i pełną dramaturgii warstwę fabularną. Zamiast tego postawili na komedię, naśmiewającą się na każdym kroku z oklepanych schematów gatunku fantasy. Akcja osadzona została w magicznej i niezwykle nudnej krainie Generia, pełnej dzielnych rycerzy, szlachetnych elfów i kochających klejnoty krasnali.

My obejmujemy dowództwo nad bandą złych barbarzyńców, którzy postanawiają rozwalić na kawałki całą tę sielankę, nabić na pale przeciwników, złupić co się da, a przy okazji wypić morze piwa.

Mechanika

W Crush Your Enemies bierzemy udział w szeregu potyczek, rozgrywających się w czasie rzeczywistym, na planszach złożonych z kwadratowych pól. Przy użyciu jedynie podstawowych rozkazów wysyłamy naszych wojaków w bój lub każemy im bronić budynków, zbierać surowce lub powiększać stan osobowy oddziałów, liczących maksymalnie 50 członków. W grze obowiązuje prosta zasada kamień-nożyce-papier, musimy więc zadbać o to, by w armii znaleźli się nie tylko walczący wręcz, ale także łucznicy, czy wspierający pozostałych czarodzieje. Wszystko toczy się w iście zawrotnym tempie, dlatego czas, jaki poświęcamy na jeden mecz nie przekracza zazwyczaj kilku minut. W miarę postępów w kampanii zyskujemy także dostęp do różnych przedmiotów, które użyte na polu walki generują określone korzyści dla naszych wojsk.

Tryby gry

W Crush Your Enemies możemy znaleźć zarówno obszerną kampanię fabularną, jak i tryb multiplayer, pozwalający rywalizować z innymi graczami. Co godne pochwały, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sieciowe bitwy toczyli ze sobą użytkownicy różnych platform sprzętowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 0,5 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do Crush Your Enemies

Wymagania wiekowe Crush Your Enemies

18+

Wymagania sprzętowe Crush Your Enemies

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 110 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
Recenzja gry Crush Your Enemies - Barbarzyńcy w trasie
Recenzja gry Crush Your Enemies - Barbarzyńcy w trasie

Recenzja 13 lipca 2016, 19:00

Crush Your Enemies w kampanii dla jednego gracza bez przerwy raczy nas różnej maści barbarzyńskimi żartami, dialogi zaś to salwy bluzgów i ciętych ripost. Cieszą liczne nawiązania do znanych motywów fantasy i kultowych gier komputerowych. Oczywiście, jak na polską grę przystało, wszystko to przygotowano także w naszym języku ojczystym. Wiele z serwowanych tekstów jest naprawdę zabawnych, a czasem wręcz błyskotliwych. Poziom humoru nie jest jednak równy i grze zdarzają się gorsze, mało śmieszne momenty, niezbyt skutecznie maskowane większym zagęszczeniem przekleństw.

PC
AND
iOS
Switch