Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2016, 18:20

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lipca 2016 r.)

W minionym tygodniu do sprzedaży trafiła strategia Crush Your Enemies autorstwa polskiego zespołu Vile Monarch, a studio Polyslash udostępniło nowy zwiastun survival horroru Phantaruk. Ponadto Cenega zapowiedziała rodzime wydanie Worms WMD, a w Warszawie powstaje DiscoVR - wielkie centrum rozrywki dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Do sprzedaży trafił polski RTS Crush Your Enemies. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lipca 2016 r.) - wiadomość - 2016-07-18
Do sprzedaży trafił polski RTS Crush Your Enemies.

Zapowiedzi wydawnicze

Worms WMD

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Worms WMD, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Team 17. Produkcja ukaże się 26 sierpnia tego roku. Na konsolach sprzedawana będzie w wersji pudełkowej za 129,99 złotych, podczas gdy na PC dostępna ma być wyłącznie edycja cyfrowa za 79,99 zł.

Na wszystkich trzech platformach gra zostanie zlokalizowana kinowo (napisy).

Pozostałe wieści

Premiera Crush Your Enemies

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiła gra Crush Your Enemies, czyli strategia czasu rzeczywistego stawiająca na błyskawiczne tempo bitew i komediową fabułę. Jest to debiutancka produkcja warszawskiego studia Vile Monarch, założonego przez byłych pracowników firmy 11-bit

Crush Your Enemies dostępne jest na pecety oraz urządzenia z systemami iOS i Android. Na PC jest to klasyczna płatna produkcja. Natomiast wydania mobilne mają postać darmowego dema, w którym za pomocą jednorazowej opłaty możemy odblokować pełną wersję gry. Żadnych innych mikropłatności nie przewidziano.

  1. Crush Your Enemies w Steam
  2. Crush Your Enemies w App Store
  3. Crush Your Enemies w Google Play

Nowy zwiastun Phantaruk

Polskie studio Polyslash wypuściło nowy zwiastun z gry Phantaruk, czyli survival-horroru osadzonego w realiach science fiction.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma zadebiutować w przyszłym miesiącu.

CD Projekt RED z czterema nagrodami Develop

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lipca 2016 r.) - ilustracja #5

W trakcie gali Develop Awards 2016 przyznano wyróżnienia dla twórców gier. W tym roku największym zwycięzcą okazało się studio CD Projekt Red, które wygrało w czterech kategoriach:

  1. Najlepsze wykorzystanie marki: Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Oprawa artystyczna: Wiedźmin 3: Dziki Gon
  3. Studio roku: CD Projekt RED
  4. Studio niezależne: CD Projekt RED

Co więcej, nagrodzono także studio D3T za konwersję trzeciego Wiedźmina na PlayStation 4, a zespół Side – za warstwę audio w tej grze.

DiscoVR ma być największym w Europie centrum rozrywki VR

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lipca 2016 r.) - ilustracja #6

W Warszawie powstaje DiscoVR, czyli centrum rozgrywki, w którym na 500 metrach kwadratowych będzie można bawić się w wirtualnej rzeczywistości dzięki urządzeniom takim jak Oculus Rift czy HTC Vive. Dostępna też będzie strefa Samsung Gear, która pozwoli w VR oglądać filmy i transmisje sportowe.

Rozmiar obiektu uczyni z niego największy punkt tego typu w Europie. Otwarcie DiscoVR zaplanowano na początek sierpnia.

  1. DiscoVR – strona oficjalna

Sprzedaż pism komputerowych w kwietniu 2016 r.

Źródło: Portal Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lipca 2016 r.) - wiadomość - 2016-07-18
Źródło: Portal Wirtualnemedia.pl

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował dane z wynikami sprzedaży czasopism branżowych za kwiecień tego roku. Tradycyjnie bezkonkurencyjne okazało się CD-Action, które uzyskało sprzedaż na poziomie 66 426 egzemplarzy, jest to wynik o 5,44% wyższy niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Co jednak ciekawe, w porównaniu z marcem czasopismo zanotowało spadek o 29,13%. Jest to o tyle dziwne, że numer kwietniowy był jubileuszowy i redakcja świętowała w nim 20 lat na rynku.

Najsłabszy rezultat osiągnął magazyn Chip. Sprzedał się on w liczbie 8 952 sztuk, co oznacza spadek o 16,41% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Źródło: Portal Wirtualnemedia.pl - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lipca 2016 r.) - wiadomość - 2016-07-18
Źródło: Portal Wirtualnemedia.pl

Ciekawe linki

  1. LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy zdominowało listę bestsellerów. Top Empik - Tydzień 26 i 27
  2. Gry w pudełkach - najciekawsze promocje na weekend 16-17 lipca