Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCSwitchXONE
Okładka Worms W.M.D (PS4)

Worms W.M.D

Worms WMD

Kolejna pełnoprawna odsłona bestsellerowej serii turowych gier strategicznych, koncentrujących się na pełnej humoru rywalizacji tytułowych robali.

Strategiczne | turowe | 2D | elementy zręcznościowe | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka Worms W.M.D (PS4)

producent: Team17

wydawca: Team17

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

23sie2016

PC XONE PS4

23lis2017

Switch

Kolejna odsłona popularnego cyklu Worms w wersji na PC, PS4 itd.. Za jej powstanie odpowiadają deweloperzy ze studia Team17, a więc ci sami, którzy stworzyli poprzednie części. W produkcji gracze ponownie przejmują kontrolę nad wyglądającymi sympatycznie, ale agresywnymi robakami. Tytuł nawiązuje przy tym do dwuwymiarowych gier z serii, co oznacza, że wydarzenia zostały w nim przedstawione z perspektywy kamery umieszczonej z boku ekranu.

Mechanika

W Worms WMD podstawowy cel rozgrywki nie uległ zmianie: naszym zadaniem jest wyeliminowanie przeciwnej drużyny korzystając przy tym ze zróżnicowanego arsenału broni. Same starcia rozgrywane są w turach – każdy z graczy biorący udział w walce ma przy tym określoną ilość czasu na wykonanie własnej akcji.

Podobnie jak we wcześniejszych częściach, dostępnych broni jest bardzo dużo. Obok standardowych pokroju bazooki czy zwykłej strzelby znalazły się też te mniej typowe. Wrogie robale można zaatakować na przykład przy użyciu zdalnie sterowanych super owiec czy wybuchowych bananów. A to oczywiście jedynie wierzchołek góry gadżetów, które znalazły się na wyposażeniu różowych glist.

Twórcy zadbali o dodanie o kilku nowości odświeżających znaną formułę zabawy. Po raz pierwszy w historii cyklu na polu bitwy znalazły się pojazdy, którymi można poruszać się i zaatakować wrogów. Gracze mogą skorzystać na przykład z czołgu wyposażonego w działo zadające wrogom ogromne obrażenia. Pojawiła się też możliwość ukrywania w budynkach umieszczonych na mapach.

Kwestie techniczne

Worms WMD na PC, PS4 itd. bazuje na silniku opracowanym przez deweloperów ze studia Team17. Tak jak wcześniejsze odsłony cyklu, gra charakteryzuje się kolorowym, kreskówkowym stylem. Odświeżono przy tym nieco wygląd poszczególnych robaków, które otrzymały m.in. nowe animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 438 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Worms W.M.D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Worms W.M.D

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core E6600 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 280/Radeon HD 7750 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750/Radeon R7 370 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Worms WMD – Powrót do Armageddonu
Recenzja gry Worms WMD – Powrót do Armageddonu

Recenzja 22 sierpnia 2016, 15:00

Główną nowością wprowadzoną przez WMD są trzy różne typy pojazdów, jakie nasze robaki mogą odnaleźć na polu bitwy (plus czwarty zarezerwowany aktualnie tylko dla posiadaczy pre-orderów). Każda dżdżownica, która znajdzie się w pobliżu jednego z wehikułów, może bez żadnych ograniczeń wsiąść do niego, nawet jeśli wcześniej znajdował się tam przeciwnik, a następnie wykorzystać maszynę do szybszego poruszania się po mapie bądź dokonywania dzieła zniszczenia. Poszczególne pojazdy oferują zupełnie inne opcje i nastawione są na inną aktywność. Czołg to przede wszystkim narzędzie do siania destrukcji – jego atak polega na wystrzeleniu w sumie sześciu pocisków, które wprawdzie nie zadają wielu obrażeń, ale potrafią bardzo konkretnie przemodelować mapę. Helikopter pozwala z łatwością się przemieszczać, a przy okazji może potraktować wroga mało precyzyjnym, ale za to śmiercionośnym ostrzałem z karabinu maszynowego. Mech z kolei to bestia do walki w zwarciu, zdolna dobrze wymierzonym ciosem posłać przeciwnika w bardzo długi lot.

PC
XONE
PS4
Switch