Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2XBOX
Okładka Worms 4: Mayhem (PC)
OkładkaWorms 4: Mayhem (PC)

Worms 4: Totalna Rozwałka

Worms 4: Mayhem

Worms 4: Mayhem to kolejna odsłona popularnej serii traktującej o starciach uzbrojonych po zęby, inteligentnych, gadatliwych i przy tym niezwykle zabawnych tytułowych robaczków.

Strategiczne | TPP | turowe | elementy zręcznościowe | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Worms 4: Totalna Rozwałka Premiera

29lip2005

PC PS2 XBOX

producent: Team17 wydawca: Codemasters wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Worms 4: Totalna Rozwałka

SpellForce: Zakon Świtu

Warcraft III: Reign of Chaos

Worms W.M.D

Mayhem to kolejna odsłona popularnej serii Worms, w której wirtualne boje toczą uzbrojone po zęby i bardzo gadatliwe robaki. Tym razem zrezygnowano z elementu strategicznego, jaki był obecny w Worms Forts: Under Siege, poświęconym budowie twierdz oraz ich obronie, na rzecz powrotu do esencji rozgrywki znanej z jeszcze wcześniejszych części gry, czyli praktycznie niczym nieskrępowanej wymiany ogniowej.

Do rywalizacji standardowo staje kilka drużyn, złożonych z ustalonej liczby robaków. Walkę wygrywa ta z ekip, która zdoła się szybciej pozbyć wszystkich przeciwników. W Worms 4: Mayhem wprowadzono kampanie dla pojedynczego gracza (25 etapów), jakiej przejście jest uzależnione od wykonywania różnych zadań (niszczenie danego obiektu, walka z bossem, demolka otoczenia, itp.). Dostępny arsenał uległ standardowemu powiększeniu. Wśród nowego, dość nietypowego uzbrojenia wypada wymienić: Iron Donkey, Tail Nail, Bovine Blitz, Poison Arrow, czy Sentry Gun. Co więcej, gracze dostali opcję tworzenia własnej broni z gotowych elementów (Weapon Factory), tak by jeszcze szybciej można było dosięgnąć nimi wroga - wybuchające toalety i eksplodujące kurczaki to tylko wybrane przykłady. Do tego dochodzi również możliwość definiowania wyglądu robaków (od wyglądu włosów, rąk, twarzy, aż do podarowania mu różnych gadżetów w stylu czapeczki czy okularów przeciwsłonecznych). Można też ustalić okrzyki, jakie robak będzie wydawał podczas rozgrywki.

Największym plusem omawianego tytułu jest oczywiście tryb multiplayer, pozwalający na rywalizację kilku graczom przy jednej konsoli (split-screen dla maksymalnie czterech osób lub gra „na zmianę”). Wieloosobowe pojedynki mogą toczyć się na mapach znanych z singleplayera lub dwudziestu zupełnie nowych poziomach - trafiamy na Dziki Zachód, do ery prehistorycznej, arabskiej, czy średniowiecznej Anglii.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, to całość oparta jest na usprawnionym, trójwymiarowym silniku graficznym znanym z poprzednich odsłon, tj. Worms 3D i Worms Forts: Under Siege. Poprawiono działanie kamery, przygotowano mnóstwo nowych animacji (robaki na przykład machają parasolką czy skaczą na skakance), zadbano też o jeszcze większe zróżnicowanie środowisk, w jakich toczy się rywalizacja (mnóstwo obiektów, wszystko ulega zniszczeniu).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD / 2 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 4757 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 224 głosów czytelników.

Worms 4: Totalna Rozwałka cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Worms 4: Totalna Rozwałka

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Worms 4: Totalna Rozwałka Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
PS2
XBOX