Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2011, 12:00

autor: Taven

Kolejny zwiastun Worms: Ultimate Mayhem i data premiery wersji PC

Wiemy już, kiedy w Worms: Ultimate Mayhem będą mogli zagrać posiadacze komputerów osobistych. Gra będzie dostępna dzięki platformie Steam 28 września. Tymczasem Team 17 udostępniło jej kolejny zwiastun.

Poznaliśmy datę premiery pecetowej wersji najnowszej odsłony cyklu Worms z podtytułem Ultimate Mayhem. Produkcja zadebiutuje w serwisie Steam 28 września. Wciąż nieznane są jeszcze terminy, w których grę wypróbować będą mogli posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3, ale można przypuszczać, że nastąpi to niewiele później.

Oprócz tej informacji, Team 17, studio odpowiedzialne za serię Worms od samego początku jej istnienia, podzieliło sie z fanami nowym zwiastunem swojej najnowszej gry. Skupia się on na rozbudowanych funkcjach personalizacji wyglądu wojowniczych robaków – pełna wersja Worms: Ultimate Mayhem ma zawierać ponad 100 części garderoby i dodatkowo możliwość wyboru efektów, które towarzyszyć będą korzystaniu z ulubionych broni.

Kolejny zwiastun Worms: Ultimate Mayhem i data premiery wersji PC - ilustracja #1

Tytuł jest kompilacją dwóch poprzednich, trójwymiarowych części cyklu – Worms 3D i Worms 4: Mayhem. Twórcy wsłuchali sie w krytykę fanów i postanowili znacznie ulepszyć większość aspektów rozgrywki, przystosowując jednocześnie obie pozycje do współczesnych standardów. Worms: Ulitmate Mayhem zaoferuje szereg dodatkowych map, broni i wyzwań, a całość przedstawiona zostanie w zremasterowanej do standardu HD oprawie graficznej. Po zakupieniu kopii gry możemy liczyć na 60 misji w trybie pojedynczej zabawy, 38 śmiercionośnych broni, 12 tematów graficznych oraz wspomniane wyżej rozbudowane opcje personalizacji z niemal dowolnym wyborem określenia wyglądu naszych robali. Team 17 nie zapomniało o trybie multiplayer, pozwalającym w Internecie na zabawę maksymalnie czterem osobom.

Worms: Ulitmate Mayhem nie doczeka się wersji pudełkowej, a będzie dostępny wyłącznie w dystrybucji elektronicznej, dzięki platformom Steam, Xbox Live Arcade i PlayStation Network.

Gra nie jest jedyną pozycją z robalami w rolach głównej, jakiej możemy spodziewać się od Team 17 w tym roku. W sierpniu zapowiedziano Worms Crazy Golf, poboczną odsłonę cyklu, która przeniesie zmagania wojowniczych stworzeń na pole golfowe. Tytuł zapowiedziany został na komputery osobiste i PlayStation 3.