Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2GCNXBOX
Okładka Worms 3D (PC)
OkładkaWorms 3D (PC)

Worms 3D

Worms 3D to utrzymana w humorystycznej konwencji strategia turowa, stworzona przez zespół deweloperski Team 17 Software. Gra jest pierwszą odsłoną serii korzystającą z silnika graficznego 3D.

Strategiczne | TPP | turowe | elementy zręcznościowe | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Worms 3D Premiera

31paź2003

PC GCN PS2 XBOX

producent: Team17 wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Kolejna odsłona nieśmiertelnych robaków, tym razem w całkowicie nowym, w pełni wykorzystującym grafikę 3D wydaniu. Zastosowanie nowej technologii pozwoliło na wprowadzenie wielu niemożliwych do tej pory rozwiązań i elementów uatrakcyjniających zabawę, takich jak chociażby konieczność stosowania nowych strategii uwzględniających istnienie trzeciego wymiaru.

Pomimo, iż całe otoczenie generowane jest w 3D, gracz podobnie jak w poprzednich, stosujących grafikę 2D częściach gry dalej posiada swobodę deformowania świata, w którym oddziały robaków toczą ze sobą pojedynki. Oznacza to, iż może on zniszczyć każdy z elementów otoczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby najpierw wykorzystując jedną z wielu dostępnych broni przebić się przez oddzielającą nas od przeciwnika przeszkodę i posłać go do krainy wiecznych łowów.

Pomimo dodania trzeciego wymiaru zmianie nie uległa stylistyka całej zabawy. Wciąż rozgrywka przepełniona jest humorystycznymi akcentami w postaci między innymi zabawnych komentarzy robaków oraz absurdalnych broni. Wśród nich nie brakuje znanej i lubianej owieczki czy świętego granatu zwiastującego zbliżającą się eksplozję chóralnym śpiewem Alleluja!

Dzięki zastosowaniu turowej walki nic nie stoi na przeszkodzie, aby nad wrogimi robakami przejął kontrolę inny gracz. W ten sposób mogą zmierzyć się maksymalnie cztery drużyny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 3288 głosów czytelników.

Worms 3D cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Worms 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Worms 3D Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • akcelerator 3D z 64MB RAM
  • karta dźwiękowa 3D w 100% zgodna z DirectX 9.0a
PC
GCN
PS2
XBOX