Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2011, 07:00

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Team 17 zapowiada nową grę z serii Worms

Studio Team 17 zapowiedziało nową grę z popularnymi wormsami w rolach głównych.

Studio Team 17 zapowiedziało nową grę z popularnymi wormsami w rolach głównych. Niestety wiadomość ta może zawieść niektórych fanów tej strategicznej serii. Worms Crazy Golf, będzie bowiem poboczną odsłoną cyklu i jak sama nazwa wskazuje wyśle robaki na pole golfowe. Przedstawiciel dewelopera, John Dennis tłumaczy:

„Pomimo tego, iż nie jest to oczywista kombinacja, Worms Crazy Golf jest specyficznym połączeniem naszej turowej strategii z robakami i ulubionej przez wszystkich gry w której kijami uderzamy małe piłeczki.”

Team 17 zapowiada nową grę z serii Worms - ilustracja #1

Z pierwszych oszczędnych informacji dotyczących tytułu wynika, że studio w jego przypadku nie będzie eksperymentować z trójwymiarową grafiką, pozostając przy sprawdzonym 2D. Oczywiście golf w wykonaniu poczciwych robaków nie będzie sportem dla dżentelmenów. Wormsy będą dysponować swoim standardowym arsenałem, czyli wybuchającymi owcami, staruszkami czy kretami, dzięki któremu z łatwością przeszkodzą swoim oponentom w zdobyciu kolejnego dołka. Na ich drodze staną też różnorodne przeszkody terenowe, takie jak zamki teleportujące piłkę, działa itd. Gracze wykorzystają również specjalne zdolności wpływające na ruch piłeczki, na przykład spowalniając czas lub używając spadochronu.

Team 17 zapowiada nową grę z serii Worms - ilustracja #2

Team 17 obiecuje interesujący tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, ale nie wspomina czy poza możliwością gry na jednym komputerze lub konsoli przewidywana jest również rozgrywka sieciowa.

Crazy Golf ukaże się zarówno na komputerach PC, jak i konsoli PlayStation 3, wersja na Xboksa 360 nie została na razie zapowiedziana.

Poza Worms Crazy Golf, Team 17 na ten rok planuje także wydanie odświeżonej wersji trzeciej i czwartej odsłony cyklu, pod zbiorczym tytułem Worms Ultimate Mayhem. Zestaw ten ukaże się w dystrybucji cyfrowej w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz na PC.