Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2016, 10:55

autor: Adrian Werner

Worms W.M.D trafiło do sprzedaży; gra spodobała się recenzentom

Do sprzedaży trafiła gra Worms W.M.D, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu studia Team17. Pierwsze recenzje są bardzo pozytywne i opisują tytuł jako udane połączenie sprawdzonych rozwiązań z dobrze przemyślanymi nowościami.

Nadszedł wreszcie moment, na który fani studia Team 17 czekali od dłuższego czasu. Do sprzedaży trafiła bowiem gra Worms W.M.D, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu z wojowniczymi robakami w rolach głównych. Wersja pecetowa dostępna jest w Polsce tylko w dystrybucji cyfrowej. Wydania na konsole PlayStation 4 i Xbox One otrzymają za to także edycje pudełkowe, które ukażą się pojutrze, czyli 26 sierpnia. Zainteresowanym projektem polecamy zapoznanie się z recenzją:

  1. Recenzja gry Worms W.M.D – Powrót do Armageddonu
Gra zbiera pozytywne recenzje. - Worms W.M.D trafiło do sprzedaży; gra spodobała się recenzentom - wiadomość - 2016-08-24
Gra zbiera pozytywne recenzje.

Gra zrobiła bardzo dobre wrażenie na naszym redaktorze, który wystawił jej notę 8.5/10, chwaląc produkcję jako udane połączenie klasycznych rozwiązań z kilkoma ciekawymi nowościami. Zachodnie serwisy są odrobinę mniej entuzjastyczne i obecnie średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi 79%. Wybraliśmy dla Was kilka przykładowych recenzji:

  1. Impulse Games – 4.3/5
  2. GameGrin – 8/10
  3. Game Rant – 4/5
  4. Attack of the Fanboy – 4/5/10
  5. GameWatcher – 7.0/10

Worms WMD nie odchodzi mocno od standardów serii. Tradycyjnie dostajemy toczone w dwóch wymiarach bitwy pomiędzy oddziałami uzbrojonych robaków. Zmiany są małe, ale dobrze przemyślane. Wśród nich znalazło się zwiększenie limitu postaci na mapie do czterdziestu ośmiu oraz dodanie pojazdów i opcji wchodzenia do budynków.

Inną ciekawą nowością jest system tworzenia przedmiotów. Zabawę zaczynamy z dosyć ograniczonym arsenałem i kolejne typy broni konstruujemy z gromadzonych podczas zabawy zasobników oraz części uzyskanych z rozłożenia niepotrzebnych zabawek.

Jednocześnie twórcy odtworzyli wiele ulubionych przez fanów elementów. Najważniejszym z nich jest fizyka zaczerpnięta wprost z kultowego Worms: Armageddon. Dzięki temu pożegnano ociężałe robaki i słabe odrzuty znane z kilku ostatnich odsłon. Bohaterowie odzyskali mobilność, a uzbrojenie jest potężne i potrafi szybko zdemolować duże połacie map.

  1. Oficjalna strona gry