Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2016, 10:00

autor: Entelarmer

Endless Space 2 od września we Wczesnym Dostępie na Steamie

Studio Amplitude ujawniło datę udostępnienia gry Endless Space 2. Kontynuacja udanej strategii 4X zadebiutuje w ramach Wczesnego Dostępu na Steamie we wrześniu.

Jak dotąd studio Amplitude wstrzymywało się z podawaniem bardziej szczegółowych terminów związanych z Endless Space 2 – kontynuacją wysoko ocenianej strategii 4X z 2012 roku. Dość powiedzieć, że dopiero teraz zdecydowano się na ujawnienie daty udostępnienia gry w ramach Wczesnego Dostępu Steam, co nastąpi w przyszłym miesiącu. Od września gracze będą mogli pokierować jedną z czterech dostępnych frakcji (w pełnej wersji będzie ich dwa razy więcej), włącznie z pokazaną na tegorocznych targach gamescom Lumeris – wodno-lądową rasą skupiającą się na handlu. Tradycyjnie twórcy przygotowali dla nich osobny zwiastun, jak również artykuł na oficjalnej wiki gry. Nowa rasa jest wyraźnie inspirowana włoską mafią, co widać choćby po podziale na cztery Rodziny, rządzące społeczeństwem zza kulis: Meos, Omokar, Lancellum oraz Arrakyo. Każda z nich zajmuje się odrębną gałęzią gospodarki, a przywódca Lumeris wybierany jest przez członków owych familii, w równym stopniu współpracujących i rywalizujących ze sobą.

Jak widać, twórcom do pokazania została jeszcze jedna z czterech grywalnych ras Wczesnego Dostępu, co zapewne nastąpi w miesiącu pozostałym do debiutu wczesnej wersji Endless Space 2. Przypomnijmy też, że do jutra trwa pierwsza faza konkursu na własną rasę w grze. Szczegółowe informacje na ten temat w języku angielskim znajdziecie na stronie gry w serwisie Steam.