Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 sierpnia 2016, 00:01

autor: Keczup

Kolejny falstart Sony: przypadkowo zapowiedziano usługę PlayStation Now na PC [news zaktualizowany]

Na europejskim blogu PlayStation pojawił się artykuł dotyczący gry PlayStation VR Worlds. Jeden z obrazków dołączonych do artykułu oznakowany został jako zapowiedź usługi PlayStation Now na komputery osobiste. [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź PS Now na PC ze strony Sony i adaptera USB do bezprzewodowego pada DualShock 4]

AKTUALIZACJA:

Na blogu PlayStation pojawiła się oficjalna zapowiedź usługi PlayStation Now na PC. Początkowo będzie obejmować zasięgiem tylko wybrane części Europy, ale wkrótce ma pojawić się również w Ameryce Północnej. Minimalne wymagania usługi:

  1. Windows 7 (SP1), 8.1 i 10.
  2. 3,5 GHz Intel Core i3 / 3,8 GHz AMD A10
  3. 300 MB miejsca na dysku; 2 GB RAM
  4. Karta dźwiękowa, złącze USB, łącze internetowe o szybkości 5 Mb/s

Dodatkowo Sony potwierdziło, że na rynek trafi adapter USB do bezprzewodowego kontrolera DualShock 4, który będziemy mogli nabyć za niecałe 25$ (około 95 złotych). Nowe urządzenie nie jest jednak wymagane do korzystania z wcześniej wspomnianej usługi, którą możemy się cieszyć również przy pomocy przewodowego kontrolera.

Skontaktowaliśmy się z Sony Polska. Niestety rodzimy oddział japońskiego giganta wstrzymuje się od komentarza w sprawie usługi PlayStation Now i jej ewentualnej dostępności w naszym kraju.

Dzisiejszy dzień z pewnością nie jest najlepszy dla japońskiego giganta. W sieci opublikowano materiał prezentujący otwarcie pudełka z PlayStation 4 Slim, na Twitterze zapowiedziano pierwsze DLC do Dark Souls III a na francuskim Amazonie pojawiła się możliwość przedpremierowego zamówienia bezprzewodowego adaptera do kontrolera DualShock. Gdy wydawało się, że nie może być już gorzej, na europejskim blogu PlayStation ukazał się artykuł, w którym jeden z obrazków oznakowany był jako grafika do zapowiedzi usługi PlayStation Now na PC. Niecałe dwa tygodnie temu francuski serwis Gamekult wskazał dzisiejszą datę jako termin oficjalnej zapowiedzi usługi, o czym pisaliśmy tutaj.

Ilość przecieków z Sony w ostatnim czasie pozwala nam sądzić, że coś jest na rzeczy. - Kolejny falstart Sony: przypadkowo zapowiedziano usługę PlayStation Now na PC [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-08-24
Ilość przecieków z Sony w ostatnim czasie pozwala nam sądzić, że coś jest na rzeczy.

Oczywiście każde z potknięć zostało bardzo szybko zdementowane, ale jasno dają one do zrozumienia czego możemy się spodziewać na PlayStation Meeting, które rozpocznie się 7 września o godzinie 21:00 czasu polskiego. Żaden z przecieków nie został oficjalnie potwierdzony, ale biorąc pod uwagę materiały, które trafiły do sieci, zapowiedź nowej konsoli staje się coraz bardziej realna.

Kolejny falstart Sony: przypadkowo zapowiedziano usługę PlayStation Now na PC [news zaktualizowany] - ilustracja #2

PlayStation Now polega na strumieniowaniu gier dostępnych do tej pory na PlayStation 3 za pomocą konsol PlayStation 4, 3 i Vita. Usługa jest kompatybilna z wybranymi telewizorami Sony i Samsunga, a dzisiaj zapowiedziano uruchomienie jej na komputerach osobistych z systemem Windows. Do korzystania z usługi wymagany jest kontroler DualShock 3 lub 4, w zależności od urządzenia końcowego. Pełną listę dostępnych tytułów znajdziecie pod tym linkiem. PlayStation Now to usługa płatna, która wymaga wykupienia subskrypcji. Na chwilę obecną nie znamy zbliżonej daty uruchomienia jej w Polsce.

  1. Oficjalna strona Sony
  2. Oficjalna strona PlayStation Now
  3. Europejski Blog PlayStation

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach