Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2016, 21:18

autor: YouRec

Resident Evil 4 HD - nowe materiały wideo z rozgrywki

Na oficjalnym kanale YouTube serii Resident Evil pojawiły się dwa materiały wideo prezentujące czwartą odsłonę cyklu, której wersja zremasterowana zadebiutuje na PlayStation 4 i Xboksa One 30 sierpnia.

O tym, że Capcom zapowiedział wydanie zremasterowanej czwartej, piątej i szóstej części serii na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, pisaliśmy już wcześniej. W dwa ostatnie tytuły mogliśmy już zagrać, a tym razem nadarza się okazja na zaostrzenie apetytu przed premierą czwórki. W serwisie YouTube, na oficjalnym kanale serii, zostały opublikowane dwa materiały, które prezentują rozgrywkę z tego popularnego survival horroru.

Pierwszy film prezentuje sam początek gry i głównego bohatera, który przemierzając jedną z hiszpańskich wsi, stara się uwolnić Ashley Graham, córkę prezydenta Stanów Zjednoczonych. W drugim widzimy segment rozwiązywania łamigłówki i dalsze unicestwianie przeciwników - tym razem w zamku. Gra wyświetla się w rozdzielczości 1080p i działa w 60 klatkach na sekundę.

Przypomnijmy, że Resident Evil 4 HD jest często uważany za najpopularniejszą część serii. Gra oryginalnie ukazała się na konsoli Nintendo GameCube na początku 2005 roku, a wersja odświeżona poza bardziej dopracowaną oprawą graficzną, oferuje także zawartość dodatkową, taką jak tryb Mercenaries i New Game Plus.

Resident Evil 4 HD na Playstation 4 i Xboksa One trafi do dystrybucji cyfrowej 30 sierpnia i będzie kosztować 19,99 euro (ok. 86 PLN). Na najnowszą, siódmą część cyklu, poczekamy do stycznia następnego roku.

Resident Evil 4 HD - pierwsze materiały wideo z rozgrywki - ilustracja #1

Resident Evil 4 HD to zremasterowana edycja czwartej części legendarnego cyklu Resident Evil, przez wielu fanów uważanej za najlepszą część serii. Oryginalna wersja gry ukazała się w 2005 roku na konsolach GameCube oraz PlayStation 2. W Resident Evil 4 śledzimy poczynania znanego z drugiej części cyklu policjanta Leona S. Kennedy’ego, który wyrusza do Hiszpanii z misją odnalezienia zaginionej córki prezydenta. Zadanie okazuje się trudniejsze niż przypuszczał, a na jego drodze stają setki zarażonych wirusem mutantów oraz tajemnicza sekta pod wodzą niejakiego Osmunda Saddlera. Pod względem rozgrywki remaster stanowi praktycznie wierną kopię oryginału, gdyż jej autorzy postanowili nie ingerować w mechanikę zabawy, skupiając się na podrasowaniu szaty graficznej do nowoczesnych standardów HD. W grze poprawiono większość tekstur oraz system oświetlenia i zaimplementowano typowy dla współczesnych produkcji zestaw osiągnięć.