Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 2 lutego 2022, 13:29

Resident Evil 4 HD Project - zachwycający fanowski remaster już dostępny

Ukazała się wersja 1.0 projektu Resident Evil 4 HD Project, czyli szalenie imponującego fanowskiego remastera, który gruntownie odświeża klasyczną grę firmy Capcom.

RE4 HD PROJECT TO M.IN:
  1. nowe tekstury,
  2. wiele płaskich obiektów przerobionych na modele 3D,
  3. lepsze oświetlenie,
  4. zremasterowane scenki przerywnikowe,
  5. poprawki licznych niedoskonałości wizualnych,
  6. możliwość konfigurowania FOV.

Ukazała się wersja 1.0 projektu Resident Evil 4 HD Project, czyli moda ulepszającego grafikę kultowego surival horroru firmy Capcom. Modyfikacja jest efektem ośmiu lat pracy niewielkiego zespołu pasjonatów, którzy na jego stworzenie poświecili 12,8 tys. godzin.

Mod działa tylko z pecetową wersją gry dostępną w serwisie Steam. Uprzedzamy, że projekt jest olbrzymi – chcąc go zainstalować, musicie szykować się na pobranie aż 37,48 GB. Modyfikacja jest jednak tego warta, gdyż kompletnie odświeża grafikę Resident Evil 4 w sposób daleko wykraczający ponad to, co oferuje wiele nawet oficjalnych remasterów.

Zainteresować Cię może nasza publicystyka:

  1. Zrodzony w bólu sukces, który niemal zabił Resident Evil

Resident Evil 4 HD Project podmienia większość tekstur w grze. Te nowe mają nawet szesnastokrotnie wyższą rozdzielczość, ale zachowują klimat pierwowzoru. Szukając zamienników, twórcy udali się nawet na kilka wypraw do Hiszpanii oraz Walii, gdzie wykonali fotografie tych samych miejsc i powierzchni, które posłużyły deweloperom z Capcomu przy tworzeniu RE4.

Poprawiono także mapowanie tekstur i problemy z modelami 3D. Te niedoróbki nie były szczególnie widoczne w pierwowzorze na konsoli GameCube, gdyż wtedy grano w niskiej rozdzielczości i w większości na telewizorach kineskopowych. Niedociągnięcia stały się jednak znacznie większym problemem na współczesnych monitorach, wiec konieczne były zmiany.

Twórcy moda przerobili również wiele obiektów. W pierwowzorze, z powodu ograniczeń technicznych, część elementów lokacji była całkowicie płaska. Modyfikacja zastępuje je modelami 3D. Resident Evil 4 HD Project wprowadza także ulepszenia w systemie oświetlenia, remasteruje prerenderowane scenki przerywnikowe oraz naprawia problemy z błędną detekcją kolizji. Umożliwiono także konfigurację szerokości pola widzenia (FOV).

  1. Resident Evil 4 HD Project – oficjalna strona moda
  2. Resident Evil 4 – PC – poradnik do gry