Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2016, 19:10

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Resident Evil 4 HD pod koniec sierpnia na Xboksie One i PlayStation 4

Zremasterowana wersja Resident Evil 4 zostanie udostępniona pod koniec sierpnia użytkownikom konsol PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł będzie oferować całą wydaną dotychczas zawartość dodatkową.

W lutym tego roku informowaliśmy o tym, że Capcom oficjalnie zapowiedział wydanie zremasterowanej czwartej, piątej i szóstej odsłony serii Resident Evil na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Do tej pory w sprzedaży pojawiła się już szósta oraz piąta część tej popularnej japońskiej serii. Wydawca potwierdził dziś, że Resident Evil 4 HD trafi do dystrybucji cyfrowej 30 sierpnia tego roku. Produkcja na starcie będzie kosztować 84 zł, a więc tyle samo co jej opublikowane już sequele w PlayStation Store oraz w sklepie Xbox Live.

Resident Evil 4 HD to odświeżona edycja najpewniej najpopularniejszej i najbardziej wpływowej odsłony serii, która pierwotnie ukazała się na konsoli GameCube w 2005 roku. Tytuł oferuje nie tylko ulepszoną oprawę graficzną, przystosowaną do współpracy z wysokimi rozdzielczościami, ale także całą dotychczas wydaną dodatkową zawartość, taką jak nowe misje oraz tryb Mercenaries i New Game Plus. Wersja HD ukazała się do tej pory na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC.

  1. Oficjalna strona serii Resident Evil