Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2016, 15:56

Wieści ze świata (Turok 2, Resident Evil 4–6, Cuphead) 12/10/2016

Dziś piszemy o potwierdzeniu przez Night Dive Studios prac nad remasterem Turoka 2, sukcesie sprzedażowym gier Resident Evil 4, 5 i 6 w wersji na konsole ósmej generacji oraz o przesunięciu premiery Cupheada na przyszły rok. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Remaster FPS-a Turok 2 nadal w produkcji

Studio Night Dive potwierdziło, że nadal ma w planach przygotowanie odświeżonej wersji strzelanki Turok 2: Seeds of Evil, zgodnie z zapowiedzią sprzed ponad roku. Twórcy wyjaśnili, że rozpoczęli prace nad nią tuż po wypuszczeniu remastera „jedynki” (co miało miejsce w grudniu 2015 roku), ale mają trudniejsze zadanie niż poprzednio, bo „dwójka” była bardziej rozbudowaną grą – no i miała tryb wieloosobowy (tak, najwyraźniej deweloper zamierza go reaktywować). Niestety, nie podano przewidywanego terminu, choćby przybliżonego, wypuszczenia tego projektu.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części (na screenie), nie ma co spodziewać się drastycznego poprawienia jakości grafiki w remasterze Turoka 2. - Wieści ze świata (Turok 2, Resident Evil 4–6, Cuphead) 12/10/2016 - wiadomość - 2016-10-12
Podobnie jak w przypadku pierwszej części (na screenie), nie ma co spodziewać się drastycznego poprawienia jakości grafiki w remasterze Turoka 2.

1,5 mln kopii Resident Evil 4–6 na PS4 i XOne w sklepach

Firma Capcom pochwaliła się, że reedycje gier Resident Evil 4, Resident Evil 5 i Resident Evil 6 na konsole PlayStation 4 i Xbox One trafiły do sklepów w ponad 1,5 miliona egzemplarzy – z czego więcej niż milion przypada na Amerykę Północną (dzięki, Gematsu). Przypomnijmy, że poszczególne odsłony były udostępniane na przestrzeni kilku miesięcy bieżącego roku, od marca („szóstka”) do sierpnia („czwórka”).

Cuphead przesunięty na środek 2017 roku

StudioMDHR poinformowało, że na środek 2017 roku została przesunięta premiera gry Cuphead – zapowiedzianej podczas targów E3 2014 dwuwymiarowej gry akcji o nietuzinkowej oprawie graficznej, przywodzącej na myśl amerykańskie kreskówki z lat 30. Przyczyną opóźnienia (niepierwszego, warto nadmienić) jest po prostu chęć dopracowania produkcji. Tytuł będzie dostępny na XOne i PC (Steam, Windows 10).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: