Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4
Okładka Hatsune Miku: VR Future Live (PS4)

Hatsune Miku: VR Future Live PS4

Interaktywny koncert stworzony z myślą o zestawie do rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Hatsune Miku: VR Future Live jest dziełem japońskiej firmy Sega, odpowiedzialnej za cykl Project Diva, na którym bazuje omawiana produkcja.

Towarzyskie | FPP | muzyczne | PlayStation Move | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Hatsune Miku: VR Future Live (PS4)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

13października2016

13października2016

PSN

Hatsune Miku: VR Future Live to interaktywny wirtualny koncert, stworzony z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR przeznaczonych dla konsoli PlayStation 4. Deweloperem produkcji jest japońska firma Sega, odpowiadająca również za cykl Project Diva, który stanowi podstawę omawianej gry. W trakcie koncertu możemy usłyszeć w sumie 21 piosenek wykonywanych przez najpopularniejsze cyfrowe głosy takich wokalistów jak Hatsune Miku, Kagamine Ren i Rin, Megurine Luka, Meiko oraz Kaito.

Mechanika

Koncert przedstawiony jest z perspektywy pierwszej osoby. Gracze przenoszą się na ogromny, kryty stadion. Przed rozpoczęciem występu decydujemy, jakie chcemy usłyszeć piosenki, a także skąd będziemy obserwować akcję: dostępne są miejsca na widowni, balkonach oraz bezpośrednio na scenie. Poruszając kontrolerami ruchu PlayStation Move w rytm muzyki odblokowujemy dodatkowe bonusy i niespodzianki, takie jak nowe stroje dla wykonawców lub specjalne animacje.

Kwestie Techniczne

Hatsune Miku: VR Future Live korzysta z trójwymiarowych modeli oraz animacji przygotowanych dla gry Hatsune Miku: Project DIVA X. Posiadacze tej produkcji z łatwością rozpoznają znajome elementy oraz choreografię wykonywanych na scenie tańców. Tytuł oferuje dźwięk w formacie 3D Surround Sound, który dodatkowo zwiększa imersję zabawy. Produkcja podzielona jest na trzy sprzedawane osobno moduły, z których każdy zawiera w sumie siedem utworów.

W skład pierwszego modułu wchodzą piosenki:

  1. 1/6 – out of the gravity - - noa
  2. Satisfaction - kz
  3. Weekender Girl - kz & Hachioji P
  4. 39 - DECO*27 & sasakure.UK
  5. Cute Medley – Idol Sounds - Mitchie M
  6. Love Song - Lamaze-P
  7. Love Trial - 40mP
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Hatsune Miku: VR Future Live

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.