Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4PSV
Okładka Hatsune Miku: Project DIVA X (PS4)

Hatsune Miku: Project DIVA X

Siódma część popularnej serii gier muzyczno-zręcznościowych stworzonej przez firmę SEGA. W trakcie zabawy gracze muszą wczuć się w rytm muzyki, a następnie odpowiednio szybko i z wyczuciem naciskać wyświetlane na ekranie przyciski.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | elementy przygodowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Hatsune Miku: Project DIVA X (PS4)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

24mar2016

PSV

25sie2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hatsune Miku: Project DIVA X na platformie PS4 i PSV to siódma część popularnej serii gier muzyczno-zręcznościowych stworzonej przez firmę SEGA. Jak zwykle, główną rolę w produkcji odgrywają wirtualne postacie wokalistek, z Hatsune Miku na czele. Ich cyfrowe głosy są generowane w profesjonalnych programach muzycznych, za których pomocą fani na całym świecie stworzyli tysiące popularnych piosenek, należących do dziesiątek gatunków muzycznych. Kilkadziesiąt z nich znalazło się w grze. Podobnie jak w poprzednich odsłonach Project DIVA , część z utworów debiutuje w cyklu a część będzie świetnie znana posiadaczom poprzednich tytułów.

Mechanika

Szkielet rozgrywki nie różni się od tego, do czego zdążyły nas przyzwyczaić inne gry spod szyldu Project DIVA. W trakcie zabawy gracze muszą wczuć się w rytm muzyki, a następnie odpowiednio szybko i z wyczuciem naciskać wyświetlane na ekranie przyciski pada. Czasami musimy przytrzymać jeden z nich przez dłuższą chwilę, zwalniając palec w odpowiednim momencie. Na ekranie pojawiają się też gwiazdki, które aktywujemy, korzystając z gałki analogowej pada lub ekranu dotykowego PS Vity. Poszczególne piosenki zawierają również specjalne bonusowe segmenty, które po bezbłędnym wykonaniu zapewniają nam dodatkowe punkty. Produkcja oferuje cztery poziomy trudności: easy, normal, hard i extreme.

Nowością w Hatsune Miku: Project DIVA X jest kampania fabularna, w której pomagamy Miku oraz innym bohaterom gry poznawać świat wirtualnych idolów. Wraz z postępami w zabawie odblokowujemy kolejne cut-scenki oraz eventy, podobne do tych z poprzednich odsłon serii.

Produkcja oferuje zestaw kilkuset kostiumów i akcesoriów dla naszych postaci, które tym razem odblokowywane są jednak całkowicie losowo. Wszystkie piosenki oraz przedmioty przypisane są do jednej z pięciu aur – Classic, Cool, Cute, Elegant, Quirky. Skompletowawszy strój odpowiadający aurze utworu, możemy liczyć na bonusy.

Kwestie techniczne

Hatsune Miku: Project DIVA X korzysta z tego samego silnika oraz podstawowych animacji co poprzedniczki. Warto jednak zaznaczyć, że wersja tytułu na PlayStation 4 prezentuje się lepiej niż na PlayStation 3 czy PS Vita, mogąc pochwalić się obrazem w wysokiej rozdzielczości oraz znacznie lepszymi teksturami i dodatkowymi efektami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hatsune Miku: Project DIVA X

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Danteveli_ Ekspert 23 grudnia 2016

Oto kolejny tekst z cyklu Tomek bierze się za gierkę, o której nie ma zielonego pojęcia. Całość jest wynikiem mojej nieustannej misji poszerzenia swoich horyzontów. Trudno powiedzieć gdzie zawędruje dalej ale odhaczyłem kolejny kawałek kompletnie obcej mi japońszczyzny i jestem z tego faktu zadowolony.

7.0
PS4
PSV