Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4
Okładka Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone (PS4)
OkładkaHatsune Miku: Project DIVA Future Tone (PS4)

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone PS4

Kolejna odsłona znanej z konsol Sony i automatów arcade serii gier muzycznych firmy SEGA.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone Premiera PS4

23czerwca2016

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hatsune Miku: Project Diva Future Tone na konsoli PlayStation 4 to kolejna część serii gier muzyczno-rytmicznych, stworzonych przez firmę SEGA. Główną rolę w produkcji odgrywają utwory wykonywane przez sześciu wirtualnych wokalistów z Hatsune Miku na czele, których głosy oferowane są przez profesjonalne programy muzyczne japońskiej spółki Crypton Future Media. Za ich pomocą fani na całym świecie w przeciągu ostatnich lat skomponowali tysiące piosenek, reprezentujących różne gatunki oraz style muzyczne, które zdobyły fanów dzięki sieciom społecznościowym i popularnym serwisom wideo, takim jak YouTube.

Cykl Project Diva narodził się w 2009 roku na przenośnej konsoli PSP i doczekał się kilku głównych odsłon oraz tytułów pobocznych, które trafiły na różne platformy sprzętowe. Jednym z nich była produkcja pod tytułem Hatsune Miku: Project DIVA Arcade z 2010 roku, stworzona z myślą o japońskich salonach gier. Hatsune Miku: Project Diva Future Tone jest portem jednej z najnowszych iteracji tej gry.

Mechanika

Jeżeli chodzi o model rozgrywki w Hatsune Miku: Project Diva Future Tone to nie dobiega on od tego do czego przyzwyczaiły nas inne gry z serii. W trakcie zabawy na ekranie wyświetlany jest teledysk do piosenki oraz symbole reprezentujące przyciski, które musimy odpowiednio szybko i z wyczuciem wciskać. Tytuł oferuje kilka poziomów trudności oraz liczne opcje konfiguracyjne, związane ze sterowaniem oraz interfejsem. W przeciwieństwie do innych gier spod szyldu Project Dvia, tytuł nie posiada opcji symulacyjnych, pozwalających na wchodzenie w interakcje z bohaterami gry oraz urządzenia ich osobistych pokojów. Nadal jednak odblokowujemy różnego rodzaju kostiumy i akcesoria dla postaci.

Hatsune Miku: Project Diva Future Tone posiada w sumie ponad 200 piosenek, duża część z nich pojawiała się w innych odsłonach serii, część została przygotowana jedynie z myślą o tej wersji. Fani vocaloidów znajdą tutaj najbardziej znane i popularne utwory, które ujrzały światło dzienne w przeciągu ostatnich kilku lat.

Kwestie techniczne

Produkcja korzysta z technologii opracowanej z myślą o automatach aracde, w przeciwieństwie do pozostałych produkcji z głównego cyklu, które muszą być dopasowane do wydajność i możliwości konsol przenośnych. Dzięki czemu jest w stanie zaoferować oprawę graficzną w znacznie lepszej jakości, umożliwiając zabawę w rozdzielczości 1080p i przy 60 klatkach an sekundę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hatsune Miku: Project DIVA Future Tone: Odpowiednia dla każdego wieku.