Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS4SwitchPSVPC
Okładka Shu (PS3)
OkładkaShu (PS3)

Shu

Oryginalna gra platformowa szkockiego studia Secret Lunch, łącząca typowe dla gatunku elementy zręcznościowe z koniecznością dokonywania wyborów natury moralnej. Akcja gry Shu osnuta jest wokół ucieczki tytułowego bohatera przed złowrogą i nieposkromioną burzą.

Zręcznościowe | platformówki | indie | 2.5D

Shu Premiera

anulowana

PS3 PSV

4paź2016

PS4 PC

23sty2018

Switch

Shu jest oryginalną grą platformową, za której powstanie odpowiada niezależne szkockie studio Secret Lunch. W swej produkcji autorzy postanowili połączyć typowe dla gatunku elementy zręcznościowe z koniecznością dokonywania wyborów natury moralnej.

Tematyką gry jest ucieczka bohatera imieniem Shu, zamieszkującego niewielką wioskę, przed złowrogą i nieposkromioną burzą. Jedyną szansą, by uniknąć niechybnej śmierci, jest dostanie się na szczyt tajemniczej góry, lecz jak na platformówkę przystało, nasza droga usiana jest czyhającymi zewsząd zagrożeniami, z którymi nasz protoplasta musi sobie skutecznie poradzić. Poruszając się nieustannie w prawą stronę ekranu, Shu skacze, ślizga się i unika rozmaitych pułapek. Ich sprawne pokonywanie jest więc kluczem do sukcesu i uniknięcia złowieszczych macek podążającej jego śladem burzy.

Tym, co decyduje o oryginalności produkcji Szkotów, jest wprowadzenie do gry wyborów moralnych, jakich nierzadko będzie musiał dokonać nasz bohater. Podczas swojej ucieczki spotka on bowiem na swej drodze szereg postaci potrzebujących pomocy. Shu musi zdecydować, czy ocalić im życie i zabrać ze sobą w dalszą podróż, czy też odmówić im ratunku, pozostawiając na pastwę losu. Każdy dodatkowy wędrowiec zauważalnie go spowolni, przybliżając do nadciągającej burzy.

Shu reprezentuje dosyć oryginalny styl graficzny. W grze możemy podziwiać ręcznie rysowane, dwuwymiarowe postaci na tle trójwymiarowych, pastelowych scenerii.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.13 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki Radeon HD 5000 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS3
PSV
PS4
Switch