Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPS3PC
Okładka Guacamelee! (PSV)

Guacamelee!

Humorystyczna platformówka osadzona w meksykańskich klimatach. Podróżujemy między różnymi wymiarami, dążąc do uratowania porwanej Córki El Presidenta z rąk Złego Szkieletu Charro. Udział w zabawie mogą wziąć dwie osoby grające na podzielonym ekranie.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | metroidvania | funkcje cross-platform | indie | kooperacja

Okładka Guacamelee! (PSV)

data premiery gry:

9kwi2013

PS3 PSV

8sie2013

PC

Guacamelee to humorystyczna platformówka, w której obserwujemy akcję z boku. Głównym bohaterem jest Meksykanin Juan Aguacate. Postanawia on uratować świat, ratując uprowadzoną Córkę El Presidenta. Porywaczem okazuje się Zły Szkielet Charro. Zadaniem gracza jest pokonanie szeregu poziomów przy wykorzystaniu umiejętności przełączania się między wymiarami. W związku z tym, jeśli natrafimy np. na niezniszczalną barierę blokującą przejście, możemy spróbować przenieść się do innego wymiaru, w którym ta przeszkoda nie występuje. W ten sposób odwiedzamy między innymi świat umarłych oraz koszmarów.

W trakcie zabawy stawiamy czoła licznej armii wroga, wykonując kombinacje ciosów zakończone tzw. finiszerami. Niektóre z uderzeń pozwalają na dostanie się w trudno dostępne miejsca. Z tego względu konieczne jest baczne przyglądanie się wszystkim ścianom, gdyż często mogą one zostać zburzone, a po ich zniszczeniu odkrywamy kolejne pomieszczenia.

Twórcy gry Guacamelee przygotowali również tryb kooperacji, w którym dwóch graczy może bawić się na podzielonym ekranie i wspólnie walczyć z przeciwnikami i potężnymi bossami występującymi na końcu etapu.

W grze Guacamelee zastosowano dwuwymiarową, komiksową stylistykę. Wszystkie postacie i obiekty są kanciaste. Kolorystyka otoczenia ulega zmianie w zależności od aktualnie odwiedzanego wymiaru. W tle przygrywa charakterystyczna, meksykańska muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1029 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guacamelee!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Guacamelee!

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 512 MB RAM (1 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
  • łącze internetowe
Wieści ze świata (1993: Space Machine, Guacamelee, Mercenary Kings) 23/12/13
Wieści ze świata (1993: Space Machine, Guacamelee, Mercenary Kings) 23/12/13

wiadomość23 grudnia 2013

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Guacamelee w wersjach na konsole nowej generacji, dacie premiery Mercenary Kings, a także porcie klasycznej gry 1993. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Injustice: Gods Among Us, GTA V, Guacamelee) 23/7/13
Wieści ze świata (Injustice: Gods Among Us, GTA V, Guacamelee) 23/7/13

wiadomość23 lipca 2013

Dziś piszemy m.in. o dacie premiery dodatku DLC do bijatyki Injustice: Gods Among Us, elektronicznej petycji w sprawie pecetowej wersji Grand Theft Auto V, terminie debiutu rozszerzenia do Guacamelee, a także premierze gry Dropchord. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Puppeteer, Guild Wars 2, Guns of Icarus: Online) 27/3/13
Wieści ze świata (Puppeteer, Guild Wars 2, Guns of Icarus: Online) 27/3/13

wiadomość27 marca 2013

Dziś piszemy m.in. o datach premier gier Puppeteer oraz Guacamelee, wydaniu aktualizacji Flame and Frost: The Razing do Guild Wars 2, a także kickstarterowej akcji dotyczącej dodatku do Guns of Icarus: Online. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS3
PSV
PC