Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2013, 12:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (1993: Space Machine, Guacamelee, Mercenary Kings) 23/12/13

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Guacamelee w wersjach na konsole nowej generacji, dacie premiery Mercenary Kings, a także porcie klasycznej gry 1993. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Guacamelee

Zespół Drinkbox Studios ujawnił, że gra Guacamelee ukaże się wiosną 2014 roku także na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Nie będzie to tylko zwykły port, bo next-genowe wersje poza usprawnioną oprawą graficzną otrzymają także dwa dodatkowe światy, nowych przeciwników oraz niedostępną wcześniej umiejętność. Gra dotychczas ukazała się na PC, PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Guacamelee w przyszłym roku ukaże się także na konsolach nowej generacji - Wieści ze świata (1993: Space Machine, Guacamelee, Mercenary Kings) 23/12/13 - wiadomość - 2013-12-23
Guacamelee w przyszłym roku ukaże się także na konsolach nowej generacji

Mercenary Kings

Studio Tribute Games ogłosiło na oficjalnym blogu, że planuje premierę gry Mercenary Kings na początku 2014 roku. Pierwotnie tytuł miał ukazać się jeszcze w tym roku, ale proces dewelopingu nieco się wydłużył, mimo że powoli zmierza do końca. W najbliższym czasie nanoszone będą ostatnie poprawki. Gra ukaże się na PC i PlayStation 4, choć na Steamie jest już dostępna w ramach wczesnego dostępu.

1993: Space Machine

Szwedzkie studio Modesty przeniesie klasyczną grę 1993 na PC w 2014 roku pod nazwą 1993: Space Machine. Nie jest to żaden remake, tylko zwykły port scrollowanej strzelanki wydanej w 1993 roku na komputerze Commodore Amiga. Gra zostanie wyłącznie dostosowana do działania na najnowszych systemach operacyjnych, ale w zakresie grafiki i mechaniki rozgrywki nie zostaną poczynione żadne zmiany. W tej chwili można zagłosować na 1993: Space Machine w serwisie Steam Greenlight, dzięki czemu gra mogłaby ukazać się w przyszłym roku na Steamie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Dachinko
  2. The Evil Within
  3. Soulcalibur: Lost Swords
  4. War Thunder
  5. Adera
  6. Fruit Ninja
  7. ilomilo plus
  8. Alea Jacta Est: The Spartacus Revolt

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. World of Diving – pre-alpha multiplayer trailer