Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2013, 12:40

autor: Redakcja GRYOnline.pl

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon będą niewielkie nawiązania do Sezonu Burz

Andrzej Sapkowski napisaniem Sezonu Burz nie zaskoczył tylko fanów ale i twórców gry Wiedźmin. Pomimo, że Dziki Gon jest już w zaawansowanym cyklu produkcyjny, twórcom uda się dodać tam kilka nawiązań do ostatniej części wiedźmińskiej sagi.

Niedawno mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami studia CD Projekt RED o kulisach pracy nad questami jak i samą grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pełny wywiad podzielony na dwie części znajdziecie poniżej, zachęcamy też do lektury naszej nowej zapowiedzi, w której twórcy przybliżają nam proces powstawania i ulepszania swojego najnowszego dzieła.

Geralt przemierzający opustoszałą wioskę - W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon będą niewielkie nawiązania do Sezonu Burz  - wiadomość - 2013-12-23
Geralt przemierzający opustoszałą wioskę

Interesującą wielu fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego kwestią jest zapewne nowa część wiedźmińskiej sagi zatytułowana Sezon Burz, nie omieszkaliśmy zapytać twórców czy w nowej grze znajdziemy do nie jakieś nawiązania. Jak się okazało, jej wydanie było dla nich taką samą niespodzianką jak dla samych czytelników, ale w grze możemy doczekać się kilku drobnych smaczków.

"Wszyscy przeczytaliśmy książkę, znaleźliśmy tam kilka fajnych elementów, ale ona pojawiła się na tyle późno w naszym cyklu produkcyjnym, że nie wpłynie jakoś diametralnie na zawartość gry, ale tu i ówdzie staramy się nawiązać do nowych szczegółów, które książka przedstawia." - powiedział nam Jakub Szamałek, scenarzysta gry Wiedźmin 3.

"Używamy jej w charakterze inspiracji, zawsze dobrze jest jak sam twórca danego uniwersum je dla nas rozszerza. (…) Jest kilka ciekawych elementów, które nam się spodobały i pewnie się pojawią." - dodał Paweł Sasko, Senior Quest Designer.

Przypominamy, że tym jak zakończy się przygoda Geralta z Rivii przekonają się w przyszłym roku posiadacze pecetów i konsol nowej generacji.