Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2013, 13:08

autor: Draug

Star Citizen zgromadził 35 milionów dolarów

Na koniec roku Star Citizen może pochwalić się 35 milionami dolarów na swoim koncie. Tym samym w grze znajdzie się kolejny model statku: Drake Herald. Przy okazji ujawniono, że po uzbieraniu 37 milionów gra otrzyma jeszcze jeden system planetarny, Tanga.

Kilka miesięcy temu Chris Roberts zakładał, że do końca bieżącego roku zbiórka pieniędzy na Star Citizen powinna osiągnąć 20 milionów dolarów – legendarny deweloper w tych szacunkach pomniejszył sukces swojej gry prawie o połowę. Kilkanaście godzin temu licznik na oficjalnej stronie gry ponownie się bowiem przekręcił i wskazał równo 35 milionów dolarów.

Star Citizen ma obecnie 35 milionów dolarów. Nie najgorszy wynik jak na tytuł crowdfundingowy, nie uważacie? - Star Citizen zgromadził 35 milionów dolarów - wiadomość - 2013-12-23
Star Citizen ma obecnie 35 milionów dolarów. Nie najgorszy wynik jak na tytuł crowdfundingowy, nie uważacie?
Ostatnie cele zbiórki pieniędzy na Star Citizen:
  • 37 milionów – system Tanga
  • 36 milionów – system Tamsa
  • 35 milionów – statek Drake Herald
  • 34 miliony – statek MISC Hull C
  • 33 miliony – statek Anvil Carrack

Tym samym implementacji w grze doczeka się statek Herald, figurujący w portfolio firmy Drake Interplanetary – ostatni projekt wyłoniony drogą głosowania przeprowadzonego wśród graczy. Mamy tu do czynienia z małą i bardzo szybką jednostką, powstałą z myślą o błyskawicznym przekazywaniu tajnych i wartościowych informacji, które nie mogą być przesyłane tradycyjnymi kanałami zdalnej transmisji.

Jednocześnie ujawniono, w jaki sposób produkcja zostanie wzbogacona po przekroczeniu progu 37 milionów dolarów. Będzie to kolejny układ gwiezdny, Tanga – zlokalizowany w sercu nietypowej, prostokątnej mgławicy, z gwiazdą, która najpierw pochłonęła większość krążących wokół niej planet, wchodząc w fazę czerwonego olbrzyma, a po kolejnych kilkuset milionach lat zniszczyła jeszcze jedną (na której zaczynało kiełkować życie), kiedy zamieniała się w białego karła. Tym samym gracze znajdą tutaj zaledwie dwie martwe, pozbawione amtosfery planety i ewentualne pozostałości po tych, które istniały w zamierzchłych czasach.

Jednocześnie wystartowała ankieta, w której członkowie społeczności Star Citizen mogą głosować, jakie miejsce chcieliby zobaczyć w grze przy okazji przekroczenia 38 milionów dolarów w zbiórce pieniędzy na grę. Dostępne opcje to: placówka handlowa rasy Banu, zaginiona ludzka kolonia, niezbadany „cud natury”, „widmowy świat” rasy Tevarin, całkowicie wodna planeta, placówka badawcza rasy Xi’An oraz system planetarny z dwiema gwiazdami.

Jednak do zdobycia kolejnego miliona dolarów na Star Citizen najpewniej dojdzie już w nowym roku. Ostatnimi czasy tempo gromadzenia środków przez studio Cloud Imperium Games jak gdyby odrobinę zmalało, toteż najprawdopodobniej Chris Roberts zamknie rok 2013 właśnie z owymi 35 milionami. Co innego, gdyby deweloper nie przełożył terminu wydania modułu Dogfighting – wtedy można byłoby spodziewać się kolejnej crowdfundingowej eksplozji, tak jak po wypuszczeniu w sierpniu Hangar module.